Web Analytics

Вбивство родини в окупованій Волновасі на Донеччині: що відомо

В окупованій Волновасі Донецької області розстріляли родину з дев’ятьох людей. У вбивстві підозрюють російських армійців.

Про вбивство у Волоновасі повідомив 29 жовтня уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Ще один жахливий злочин, який вчинили росіяни в тимчасово окупованій Волновасі Донецької області. У власному будинку вони вбили дев’ятьох людей, серед яких учениця 4-го класу та хлопчик дошкільного віку», — йдеться в дописі в його Telegram-каналі.

На тілах були вогнепальні поранення.

За словами Лубінця, вбиті — з однієї родини, святкували день народження. 

Правоохоронці вже розпочали розслідування, повідомили 30 жовтня в Донецькій обласній прокуратурі.

«За попередніми даними, у жовтні 2023 року до приватного домоволодіння прийшли особи кавказької зовнішності, одягнуті у військову форму. Озброєні люди вимагали, щоб родина, яка у ньому мешкала, звільнила будинок для проживання одного з підрозділів російської армії. Отримавши від 53-річного господаря відмову, нападники пригрозили членам його сім’ї фізичною розправою та пішли», — вказано в повідомленні.

За інформацією прокуратури, 27 жовтня російські військові повернулися та розстріляли усіх дев’ятьох членів родини, які на той момент вже спали. Серед вбитих — три жінки та двоє дітей, дев’яти та п’яти років.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством). Максимальне покарання, яке вона передбачає — довічне ув’язнення.

У Слідчому комітеті рф заявили про начебто затримання підозрюваних. За версією слідства, це двоє військових-контрактників з Далекого Сходу.