Web Analytics
Вакарчук підписався проти знесення харківського намету та перейменування проспекту | MediaPort

Перед концертом у Харкові лідер гурту «Океан Ельзи», а віднедавна лідер політичної партії Святослав Вакарчук побував у наметі на майдані Свободи. 

Вакарчук прийшов до намету після зустрічі з представниками громадськості у Харкові, сказав «МедіаПорту» координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін

«Це була спільна ініціатива, він знав про ситуацію з наметом, ми йому запропонували, він погодився. Він прийшов і підписав звернення проти знесення намету і проти перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова», — сказав Чистилін. 

Фото: facebook.com/v.chistilin
Фото: facebook.com/v.chistilin

В коментарях до допису Володимира Чистиліна у Facebook з фотографією Вакарчука біля намету деякі користувачі висловили критику, адже Вакарчук — не тільки співак, а й політик. 16 травня він оголосив про намір балотуватися до парламенту з партією «Голос». 

«Намет — це символ спротиву російській агресії. Моя думка: я не проти (щоб приходили і політичні діячі — ред.), я вважаю, що ми робимо спільну справу. До того ж, Вакарчук навіть пожертвував гроші», — сказав Чистилін. 

Ввечері Святослав Вакарчук виступає з оркестром в Оперному театрі у Харкові. 

Зробити все необхідне, щоб прибрати намет на майдані Свободи, у своїй заяві 8 травня пообіцяв Харківський міський голова Геннадій Кернес — за умови, якщо харків’яни підтримають відповідну петицію. Пройшло менше доби, і петиція набрала більше п’яти тисяч необхідних підписів.

11 травня Інспекція з паркування Департаменту територіального контролю міськради винесла припис з вимогою добровільно у триденний термін демонтувати намет. Організатори намету відмовились, вони позиціонують себе як протест, про що сповістили Головне управління Нацполіції у Харківській області.

Розглядаючи електронне звернення одного з прихильників протесту на узгоджувальній комісії Харківської міськради, чиновники мерії запропонували перенести намет на площу Захисників України. Коли активісти відмовились, міськрада звернулася до Харківського окружного адміністративного суду. Суд відмовив у задоволенні позову. Апеляційна інстанція, куди звернулися юристи міськради зі скаргою, 20 травня підтвердила правильність рішення суду першої інстанції.