Web Analytics
В Україні вже третя область потрапила до червоної карантинної зони | MediaPort

З 3 березня Житомирська область перебуває в червоній карантинній зоні через стрімке поширення коронавірусної хвороби. Раніше жорсткі обмеження запровадили в Івано-Франківській і Чернівецькій областях.

Про запровадження жорстких карантинних обмежень на Житомирщині повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Відсьогодні, 3 березня 2021 року, на території Житомирської області запроваджується «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19», — йдеться у повідомленні на офіційному Telegram-каналі МОЗ «Коронавірус Info».

Житомирська область стала третьою в червоній карантинній зоні. Раніше жорсткі обмеження запровадили в Івано-Франківській і Чернівецькій областях.

У помаранчевій зоні — дев’ять областей: Вінницька, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Рівненська, Сумська і Тернопільська.

Решта регіонів — у жовтій зоні.

Інфографіка: Telegram/COVID19_Ukraine
Інфографіка: Telegram/COVID19_Ukraine

У Житомирській обладміністрації нагадали, що в червоній зоні діятимуть такі обмеження:

  • забороняється діяльність закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та обслуговування на виніс);
  • забороняється робота ТРЦ та інших розважальних закладів — кінотеатрів, театрів тощо.
  • не працюватимуть заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах);
  • будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри;
  • скасовуються масові заходи.

«За порушення норм, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, встановлено адміністративну та посилено кримінальну відповідальність», — наголошують в ОДА,

Станом на 3 березня в регіоні підтвердили вже майже 52 тисячі випадків COVID, з них на останню добу — 296.

Інфографіка: oda.zht.gov.ua
Інфографіка: oda.zht.gov.ua

«Укрзалізниця» заявила, що призупинить продаж квитків до Чернівецької та Житомирської областей з 7 до 12 березня (з можливістю подовження до кінця дії посиленого карантину).

«Також буде обмежена висадка та посадка пасажирів з уже придбаними квитками на дати після 7 березня включно», — додають залізничники.

До 6 березня включно всі пасажири з придбаними квитками зможуть без перешкод дістатися до місця призначення залізницею. Також обмеження не стосуватимуться пасажирів, чиї рейси розпочнуться до 00:00 7 березня та завершаться вже під час дії обмежень.

Водночас для пасажирів із квитками до Чернівців, Житомира та відповідних областей залишаються доступними інші станції за маршрутом поїзда, якщо ці станції знаходяться за межами червоної зони.

«Укрзалізниця» уважно стежить за ситуацією й забезпечує повну та ретельну дезінфекцію всіх вагонів, які прямують через зону посиленого карантину. Дотримання маскового режиму в усіх вагонах і на вокзалах є суворо обовʼязковим», — наголошують зализничники.





За інформацією Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 2 березня, в Україні підтвердили 7235 випадків COVID-19. Найбільше — у Києві (655), Івано-Франківській (640), Вінницькій (577), Чернівецькій (495) і Закарпатській (479) областях. Одужали 5118 хворих, померли — 185.

Від початку епідемії підтвердили 1 364 705 випадків. Подолали недугу 1 182 036 людей, померли — 26 397.

На Харківщині за добу зареєстрували 394 нові випадки, з них у Харкові — 310, повідомляють у Харківському обласному лабораторному центрі.

Загалом в регіоні підтвердили вже  84 596 випадків. Одужала 77 171 людина, померли — 1612.

Інфографіка: labcenter.kh.ua
Інфографіка: labcenter.kh.ua

З 24 лютого в Україні знову діє адаптивний карантин. Залежно від ситуації з поширенням COVID-19, у регіонах встановлюють «кольорові» рівні безпеки — з низкою відмінностей від попередньої моделі.