В Україні з 24 лютого запровадять адаптивний карантин: що зміниться
Україна з 24 лютого повернеться до адаптивного карантину. Залежно від ситуації з поширенням COVID-19, у регіонах знову встановлюватимуть «кольорові» рівні безпеки — з низкою відмінностей від попередньої моделі.
Рішення щодо оновлення карантинного режиму з 24 лютого ухвалили під час засідання Кабінету міністрів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, в регіонах знову встановлюватимуться різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації.
«Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення. Підкреслю, рішення набуде чинності вже наступного тижня, тому всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись», — зазначив керівник уряду.
Як розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, в Україні стабілізувалося поширення COVID, і можна казати про «серйозні досягнення»: зменшення захворюваності та збільшення потужності медичної системи.
«Зокрема, станом на початок лютого маємо понад 67 тисяч ліжок для надання стаціонарної допомоги хворим. Понад 57 тисяч ліжок забезпечені подачею кисню. Рік тому, на початок епідемії, у нас було 12 тисяч ліжок і тільки 3,5 тисяч — з киснем. Уся наша стратегія — а це й адаптивний карантин, що був влітку, і карантин вихідного дня, і жорсткий карантин у січні дали результат», — каже міністр.
У проєкті постанови, яку підтримав уряд, передбачено чотири рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний.
Зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Його можуть встановити за умови, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ у не менш ніж 13 регіонах України не перевищуватиме 50% епідемічного порогу. Другий критерій — виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та визначення антигену) менше 5%.
Жовтий рівень є базовим для всієї країни. Обмеження такі ж, як узимку, але з певними пом’якшеннями:
- дозволятиметься проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо), якщо на одного відвідувача буде 4 кв. м площі, або в залі буде заповнена максимум половина місць (раніше — не більше 20 осіб, і на кожного мало бути 5 кв. м площі);
- дозволятиметься відвідування закладів освіти групами більше ніж 20 осіб;
- можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від кількості передбачених місць;
- ресторани, кафе, бари та їдальні працюватимуть до 24:00 (раніше — до 23:00);
- дозволяється робота басейнів, до спортзалів і фітнес-центрів пускатимуть більше людей.
Помаранчевий свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Він не передбачає встановлення додаткових обмежень на державному рівні, але сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.
Червоний рівень передбачає жорсткі обмеження, за моделлю січневого локдауну:
- забороняється діяльність закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та обслуговування на виніс);
- забороняється робота ТРЦ та інших розважальних закладів — кінотеатрів, театрів тощо.
- не працюватимуть заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах);
- будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри.
За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 17 лютого, в Україні підтвердили 6237 випадків коронавірусної хвороби. Найбільше — в Івано-Франківській (799), Вінницькій області (514), Києві (513), Закарпатській (500) і Житомирській (438) областях. Одужали 5225 хворих, померли — 163.
Від початку епідемії підтвердили 1 287 141 випадок. Подолали недугу 1 134 120 пацієнтів, померли — 24 852.
За добу на Харківщині зафіксували 297 нових випадків, з них у Харкові — 160, повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.
Загалом в регіоні підтвердили вже 81 114 випадків. Одужали 74 848 людей, померли — 1519.
Кабінет міністрів має намір подовжити карантин, запроваджений через поширення коронавірусної інфекції, щонайменше до 30 квітня. У МОЗ вважають квітень вирішальним місяцем для визначення подальших кроків.