Web Analytics

В Україні створюють Сили безпілотних систем: указ Зеленського

Президент Володимир Зеленський ініціював створення в Україні нового роду військ.

Про нові сили у складі ЗСУ Володимир Зеленський розповів у вечірньому відеозверненні 6 лютого.

«Щойно підписав указ, який розпочинає створення у наших Силах оборони окремого роду сил — Сил безпілотних систем. Це не питання майбутнього — це те, що повинне дати цілком конкретний результат уже найближчим часом. Цей рік повинен стати вирішальним у багатьох аспектах. І, вочевидь, на полі бою», — сказав він.

Президент нагадав, що дрони довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі.

«Зараз перелік завдань чіткий: спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих фахівців у цю сферу. Це завдання і для армії, і для Міністерства оборони та уряду загалом», — пояснив Зеленський.

За його словами, створення Сил безпілотних систем забезпечить координацію в Силах оборони, належний рівень планування та логістики. 

Пропозиції щодо дронових військ внесуть на розгляд РНБО.

 

Указ розміщений на сайті президента. 

«Постановляю: Кабінету міністрів України із залученням Генерального штабу Збройних сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони», — йдеться в документі.

Нові війська створюють для нарощування спроможностей ЗСУ щодо «використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем».

Скріншот: president.gov.ua

Указ набирає чинності з дня опублікування.

Чільне фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Блок новин за темою