Web Analytics

Уряд дозволив підліткам з 14 років користуватися програмою «єПідтримка»

Підлітки 14-18 років відтепер теж зможуть отримати 1000 гривень за повний курс щеплення від COVID-19 за державною програмою «єПідтримка».

Рішення щодо розширення програми Кабінет міністрів ухвалив під час засідання 2 лютого, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

«Отримувати гроші підлітки з 14 років зможуть вже із 7 лютого», — зазначили у Мінцифри.

Також розширився перелік напрямків, на які можна буде витратити гроші. До нього додали:

  • освітні курси для себе або своєї дитини;
  • спортивні товари;
  • канцтовари.

«Тож за допомогою декількох кліків у «Дії» українці зможуть отримати 1000 гривень та інвестувати їх у навчання», — зазначили у міністерстві.

За даними Мінцифри, на сьогодні українці вже подали 8 млн заявок у застосунку «Дія», оформили 9,1 млн карток та витратили 2,3 млрд грн.

Як повідомив під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, програму ще планують розширювати.

«Ми продовжуємо працювати над подальшим розвитком програми, зокрема поширенням її дії на комунальні послуги. У найближчій перспективі також надамо можливість вакцинованим людям з інвалідністю І та ІІ групи купувати лікарські засоби», — зазначив він.

За інформацією прем’єра, люди від 60 років вже витратили понад 132 млн грн на ліки.

Денис Шмигаль. Фото: kmu.gov.ua

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали алгоритм отримання коштів за програмою «єПідтримка»:

  • Пройти повний курс вакцинації однією зі схвалених ВООЗ вакцин: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca/Covishield, CoronaVac (Sinovac Biotech), Moderna або Johnson&Johnson (для цього препарату достатньо однієї дози).
  • Завантажити або оновити застосунок «Дія» та згенерувати «зелений» COVID-сертифікат.
  • У розділі «Послуги» натиснути кнопку «єПідтримка».
  • Обрати з переліку банків свій, щоб відкрити віртуальну картку (пластикову картку можна отримати у відділеннях банків).
  • Застосунок перенаправить користувача на сторінку банку для створення віртуальної картки.
  • До застосунку «Дія» надійде підтвердження про створення картки.

За даними МОЗ, в Україні вже отримали першу дозу вакцини 1,5 млн людей, обидві — 1,47 млн. Додатковою щепилися 18,7 тис., бустерною — 39,8 тис.

На Харківщині першою дозою щепили 1,134 млн людей, другою — 1,035 млн. Додаткову отримали 1345 мешканців регіону, бустерну — 20 468 тис., кажуть у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.


Програма «єПідтримка» передбачає, що кожний українець, який пройшов повний курс щеплення від COVID, може отримати 1000 гривень. Ці гроші можна витратити на відвідування театрів та кіно, музеїв, спортзалів, концертів, придбання книг та подорожі Україною. Виплачувати кошти за програмою  розпочали у грудні.

Пізніше для літніх українців додали можливість купувати за програмою ліки. президент Володимир Зеленський анонсував, що за бустерну дозу платитимуть ще по 500 гривень.

Фото на головній: Харківська обладміністрація