Вінницька область переходить до червоної зони, Харківщина — у помаранчевій
У Вінницькій області через збільшенні захворюваності на COVID-19 посилюють карантинні обмеження. Водночас, за даними уряду, загалом в Україні ситуація стабілізується.
Про посилення карантину у Вінницькій області повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.
«Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 18 листопада 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки на території Вінницької області», — написав він у Telegram-каналі.
В регіоні, серед іншого, забороняється робота кав’ярень, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Утім, обмеження не діятимуть, якщо весь персонал і відвідувачі — вакциновані.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що в Україні вже досягнуто плато захворюваності та «розпочався рух до стабілізації ситуації». За його даними, минулого тижня виявлено 139,9 тис. нових випадків, а тижнем раніше — 152 тис. Шпиталізували 30 тис. хворих — порівняно з 34 тис. позаминулого тижня. Наразі в лікарнях зайняті 50,9 тис. ліжок, а було — 51,7 тис.
На думку прем’єра, Луганська та Херсонська області можуть повернутися з червоної зони до жовтої, якщо збережеться позитивна динаміка.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що у країнах Західної Європи спостерігається нова хвиля COVID — минулого тижня зафіксували піковий показник, 2 млн хворих. Водночас у країнах Східної Європи, зокрема в Естонії та Румунії, ситуація покращується.
Ляшко додав, що в регіонах покращується ситуація з постачанням кисню до лікарень. Наразі вирішується питання постачання рідкого кисню із Запорізької та Львівської областей до Хмельницької.
Президент Володимир Зеленський анонсував виплату 1000 гривень українцям, які отримають обидві дози вакцини.
«Кожен, хто зробив щеплення, може отримати 1000 гривень. Швидко і зручно. Тобто — через застосунок «Дія», — заявив він у відеозверненні.
Кошти, за словами Зеленського, можна буде витрачати на відвідування театрів або кіно, фітнес-центрів, на подорожі Україною. Таким чином намагатимуться підтримати галузі, які найбільше потерпають від епідемії.
Програма стартує 19 грудня. До кінця року планується виділити близько 3 млрд грн і стільки ж — на початку 2022-го.
Для тих, хто не користується смартфонами та «Дією», також обіцяють розробити механізм отримання грошей.
За статистикою Міністерства охорони здоров’я, минулої доби в Україні зафіксували 16 308 випадків коронавірусної хвороби.
«Найбільша кількість — у Дніпропетровській (1635), Одеській (1549), Запорізькій (1084), Полтавській (1000) областях і Києві (1481)», — зазначають у МОЗ.
Одужали за добу 21 914 пацієнтів. Померли — 838, найбільше від початку епідемії.
Загалом у країні було вже понад 3,2 млн випадків. Подолали недугу більш ніж 2,6 млн людей, померли — майже 78 тис.
Харківська область на 16 листопада — у помаранчевій карантинній зоні. Минулої доби тут зареєстрували 547 випадків COVID, кажуть у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.
Подолали недугу 1370 людей, померли — 36.
Від початку епідемії було вже 227,7 тис. випадків. Одужали понад 187 тис. хворих, померли — 5115.
За даними Харківської обладміністрації, для хворих з коронавірусом у регіоні є 5079 ліжок, з яких зайнято близько 69%.
«Серед усіх госпіталізованих пацієнтів на ковідних ліжках перебуває 134 вакциновані двома дозами. Цей відсоток у нас фактично не перевищував 4%. Зараз це 3,7 %», — навів дані директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Максим Хаустов.
Також, за його словами, в регіоні рідше стали викликати швидку допомогу до хворих з коронавірусом.
У Харкові відкрився новий центр вакцинації проти коронавірусної хвороби — він працюватиме у міському центрі зайнятості.