Web Analytics

Упізнані всі 59 загиблих внаслідок російського удару по Грозі

Поліцейські експерти ідентифікували всіх загиблих внаслідок ракетного удару по кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«59 людей вбили росіяни прямим влучанням «Іскандера» в селі Гроза. Всі жертви — місцеві жителі. Пенсіонери, медики, фермери, вчителі, підприємці. Всі — цивільні. Загинули цілими родинами у декілька поколінь», — йдеться в дописі в його Telegram-каналі.

За допомогою мобільних ДНК-лабораторій упізнали 19 людей. За словами Клименка, криміналісти шість днів цілодобово відбирали зразки у родичів і шукали співпадіння.

«Особу одного із загиблих, 60-річного чоловіка, криміналісти встановили по 20 частинах тіла. Ще двох — за допомогою особистих речей, взятих вдома, оскільки в них не було родичів прямої лінії для порівняння ДНК-профілів», — зазначив міністр.

Клименко додав, що без мобільних ДНК-лабораторій на ідентифікацію пішло би близько року. 


Російські війська завдали ракетного удару по магазину-кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Там проходили поминки за військовим Андрієм Козирем, який загинув на фронті минулої весни. Через окупацію Шевченківської громади його поховали на цвинтарі у Дніпропетровській області, а цьогоріч син вирішив упокоїти батька у рідному селі. Ракетний удар став першим для села і наймасовішим за кількістю загиблих для Харківської області від початку повномасштабної війни. 

В наведенні удару підозрюють колишніх жителів села Володимира і Дмитра Мамонів. Обом заочно оголосили підозри в державній зраді, Володимирові — ще й у пособництві порушенню законів і звичаїв війни. За даними слідства, вони переховуються в росії.

За інформацією прокуратури, ракету, що вдарила по селу Гроза, російські військові запустили з Бєлгородської області рф.

Блок новин за темою