Web Analytics

Ракетний удар по селу Гроза на Харківщині: у поліції розповіли, як триває слідство

Правоохоронці ідентифікували вже 53 загиблих внаслідок російського ракетного удару по селу Гроза в Куп’янському районі Харківщини 5 жовтня, упізнання триває. Слідчі також перевіряють жителів села на причетність до обстрілу.

Про проміжні висновки розповів на пресконференції 10 жовтня начальник слідчого управління ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов.

«Станом на сьогодні у нас збільшилась кількість загиблих внаслідок ракетного удару в селі Гроза з 51 до 53. Враховуючи ще не ідентифіковані частини тіл та заяви про безвісти зниклих, остаточна кількість, на жаль, може ще збільшитися», — сказав він. 

Експерти дослідили 135 рештків тіл та продовжують роботу. За словами Болвінова, мобільні лабораторії ДНК працюють цілодобово вже п’яту добу, криміналісти й слідчі також — позмінно.

Декого із загиблих упізнали за зовнішніми ознаками — за татуюванням, шрамами тощо. Декого — через порівняння ДНК з рештків зі зразками, взятими в родичів.

«Слідчі-криміналісти вже ідентифікували 25 людей. За результатами слідчих дій — 11. Через ДНК-дослідження частин тіл — 14. Ми провели вже 288 ДНК-досліджень. Це дуже багато… Ідентифікували, станом на зараз, 53 загиблих», — наводить дані керівник слідчого управління.

Чотири заяви про безвісти зниклих не підтвердилися

Після ракетного удару поліція перевірила 22 заяви про безвісти зниклих. Чотири не підтвердилися — людей знайшли. Ще 13 упізнали серед загиблих, п’ять вважаються зниклими й досі.

«І ми не зможемо офіційно заявити про те, що вони загинули, якщо не підтвердимо, що на місці є їхній ДНК-матеріал — їхня частинка, яка дасть нам змогу виділити ДНК-профіль. В нас ще таких п’ятеро. Як приклад: прийшов чоловік із дружиною, ми встановили чоловіка, а дружини нема — є тільки паспорт. Окрім тіл і частин тіла ми вилучили звідти ще багато документів, які можуть свідчити, що ця людина була на місці», — розповів Сергій Болвінов.

Версія про наведення ракетного удару

Версію щодо наведення ракетного удару на кав'ярню в селі Гроза відпрацьовують.

«Підтвердити інформацію, що хтось конкретно навів цю ракету на це місце зараз не можу. Офіційно. Робота ще триває», — каже начальник слідчого управління. 

Правоохоронці перевірили майже всіх, хто був у Грозі. Зокрема 50 людей перевірила поліція, також працювали співробітники СБУ — їхню роботу Болвінов не коментує.

Серед тих, кого перевіряли на причетність до обстрілу — власник кав’ярні. 

«Наскільки я володію інформацією, СБУ притягувала його до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. І один з невідкладних обшуків, які ми проводили того ж дня, був саме в нього. Інформацію, яка б підтверджувала, що він причетний до наведення ракети, ми не здобули. Тому стверджувати, що він причетний, немає підстав. Станом на зараз. Якщо у слідства буде додаткова інформація щодо причетності його або когось іншого — звісно, ми будемо її перевіряти у встановленому законом порядку», — зазначив Сергій Болвінов.

Він також додав, що у власника кафе під час ракетного удару загинули рідна сестра і племінниця.

Поліція підтвердила загибель 53 людей

На місці влучання знайшли залишки «Іскандера»

На місці влучання криміналісти знайшли залишки ракети «Іскандер М», каже начальник слідчого управління.

«І ми схиляємося до версії, що російські військові цинічно вчинили воєнний злочин і вбили таку велику кількість людей, мешканців села Гроза, українців звичайних, цивільних. Жодного військового там не було. Всі загиблі й поранені люди — всі цивільні», — заявив він.

Звідки на село скерували ракету — офіційно повідомлять після експертизи.

«Щодо напрямку ракети — про це питання ми зможемо повідомити згодом, коли експерти, які мають відповідний профіль, дадуть нам звіт», — зазначив Сергій Болвінов.

На місці влучання знайшли залишки «Іскандера»


Російські війська завдали ракетного удару по магазину-кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. У той час там проходили поминки за військовим Андрієм Козирем, який загинув на фронті минулої весни. Через окупацію Шевченківської громади його поховали на цвинтарі у Дніпропетровській області, а цьогоріч син вирішив упокоїти батька у рідному селі.  

Цей ракетний удар став першим для села і наймасовішим за кількістю загиблих для Харківської області від початку повномасштабної війни. 


Новини за темою

09.10.2023 Рідним загиблих і пораненим від удару по Грозі нададуть матеріальну допомогу з бюджету Харківщини

09.10.2023 Внаслідок обстрілу Грози на Харківщині загинув староста Олександр Нечволод

09.10.2023 Ідентифіковані 49 загиблих від обстрілу по Грозі на Харківщині — поліція

07.10.2023 Чекали, щоб виносити вінки: що розповідають жителі Грози після ракетного удару

07.10.2023 На Харківщині триває ідентифікація загиблих від удару по селу Гроза

06.10.2023 Серед зниклих безвісти після удару по селу Гроза на Харківщині — двоє дітей

05.10.2023 На Харківщині оголосили триденну жалобу за загиблими у селі Гроза: фото

05.10.2023 50 загиблих на Харківщині: війська рф завдали удару під час поминок у сільському кафе 

05.10.2023 Російські окупанти вдарили по селу Гроза на Харківщині: пів сотні загиблих 

  

 

Блок новин за темою