Web Analytics

«Укренерго» попередило про тимчасові відключення електрики

Після масованого російського ракетного удару 10 жовтня українців закликають зменшити споживання електрики у вечірні години. Також очікуються тимчасові відключення світла.

Про можливі відключення розповів голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Він зазначив, що вже увечері 10 жовтня відновили енергопостачання у більшості регіонів, де воно зникло після масованого ракетного обстрілу та пошкоджень енергетичних об'єктів. Система витримала удар: диспетчери заживлювали споживачів за резервними схемами, а ремонтні бригади — швидко лагодили обладнання.

«Ніхто в Європі не робив того, що доводиться робити нам під час цієї війни. З такими масштабними руйнуваннями ще ніхто не стикався», — зазначив Кудрицький.

Він звернувся до українців з проханням: увечері, з 17:00 до 23:00, за можливості менше користуватися потужними електроприладами: прасками, пральними машинами, електроопаленням, теплою підлогою тощо. «Ми просимо розумно та ощадливо ставитися до електроспоживання в ці дні, щоб дати енергетикам час відновити електромережі», — пояснив посадовець.

Він додав, що упродовж кількох наступних днів ймовірні й додаткові обмеження — щоб ремонтники могли швидше відновити електромережі.

«Це будуть повністю контрольовані тимчасові обмеження, які триватимуть по кілька годин. Вони запроваджуються у повній координації з диспетчерами «Укренерго» і покликані зберегти балнас в енергосистемі та пришвидшити відновлення електромереж», — заявив Володимир Кудрицький.

У пресслужбі «Харківобленерго» вранці 11 жовтня вже попереджали про можливі тимчасові відключення світла — для стабілізації ситуації в енергомережі.

«Диспетчери контролюють, де саме необхідно. Робимо усе можливе для підтримання надійної роботи української енергосистеми», — сказали у компанії.

Без світла можуть залишитися частини Московського, Київського, Салтівського та Індустріального районів Харкова — орієнтовно до 16:00.

Фото: «Харківобленерго»

Голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов повідомив, що електропостачання на Харківщині поновили протягом доби.

«Через пошкодження об'єктів енергетичної інфраструктури була знеструмлена більша частина Харкова та населених пунктів області. Завдяки оперативним діям енергетиків та фахівців ДСНС протягом доби електропостачання відновили», — зазначив він.


Під час масованого російського удару 10 жовтня в об'єкти енергетики влучили десятки ракет в 11 областях та Києві, повідомляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль. У Харкові зникло світло, були проблеми з водою.