Web Analytics

УІПА приєднають до ХНУ ім. Каразіна, педуніверситет залишиться автономним — міністр освіти

Університет ім. Сковороди має зосередитися на підготовці педагогів і «не розмивати ресурси» на непрофільні спеціальності, вважає міністр освіти Оксен Лісовий.

Про це він сказав на брифінгу в Харкові 15 лютого. 

«Було прийнято рішення не приєднувати університет ім. Сковороди до університету ім. Каразіна і дати можливість працювати далі автономно. Це рішення в тому числі було пов'язано з профільністю цього університету і з таким показником як відсоток саме профільного працевлаштування випускників-педагогів. І з тим баченням, яке запропонувало нам керівництво університету щодо подальшого розвитку», — сказав очільник МОН.

Оксен Лісовий. Джерело фото: Міністерство освіти та науки України/Facebook

За словами Лісового, керівництво вишу пообіцяло зосередитися на профілі університету.

«Щоб університет не розмивав ресурси на підготовку тих фахівців, яких можуть готувати інші університети. Для нас важлива підготовка педагогів. Університет запевнив нас у тому, що він буде зосереджуватися на підготовці педагогів, у тому числі спеціальної педагогіки. І ми сьогодні віримо і сподіваємося, що це так і буде. Що це буде хороший, галузевий університет», — зазначив міністр. 

Одна зі зруйнованих росіянами будівель ХНПУ ім. Сковороди. Джерело фото: Олег Синєгубов/Telegram

Водночас Українську інженерно-педагогічну академію приєднують до Каразінського університету. 

«Рішення, яке стосується УІПА, було прийнято після певних діалогів з університетом Каразіна, з ректоратом Харківської інженерно-педагогічної академії. Була запропонована така конфігурація. Чи сподобалась вона всім, чи не сподобалась, але дискусія була проведена і рішення було прийнято», — сказав Лісовий.

Він зауважив, що міністерство зважало на демографічні показники, кількість вступників, студентів.

«Цінність УІПА полягає в тому, що вони готували майстрів виробничого навчання. Для нас важливо, щоб ця компонента не тільки збереглась, але й розвинулась у структурі Каразінського. Буде реалізована програма, спрямована на підготовку майстрів виробничого навчання», — сказав міністр.

Будівля УІПА. Джерело фото: uipa.edu.ua

За його словами, в ХНУ ім. Каразіна утворять відповідний структурний підрозділ, колектив УІПА збережуть, непрофільних викладачів мають працевлаштувати також — на кафедри Каразінського. 

Об’єднані виші отримають переваги у бюджетному фінансуванні та у перспективі зможуть отримати від Світового банку від 1 до 1,5 млн доларів на розвиток, каже Лісовий. 

Студенти держзамовлення та контрактники навчатимуться на тих умовах, на яких вступили до УІПА, обіцяє міністр.

Наприкінці 2023 року у МОН розглядали можливість приєднання Харківського національного університету ім. Сковороди до ХНУ ім. Каразіна. 13 січня 2024 року Кабінет міністрів погодив рішення приєднати Українську інженерно-педагогічну академію до Харківського національного університету ім. Каразіна. Керівництво академії заявило, що вважає об’єднання «недоцільним». 

Чільне фото: uipa.edu.ua

Блок новин за темою