Web Analytics

Удар по Грозі: суд заочно взяв під варту підозрюваних

Володимира та Дмитра Мамонів, які, за даними СБУ, навели ракету на кафе, заочно взяли під варту без права внесення застави. 

Відповідні ухвали прийняв Київський районний суд Харкова 14 листопада, повідомляє «Думка».

Про застосування запобіжного заходу підозрюваним клопотав слідчий Управління СБУ в Харківській області. Братам-підозрюваним інкримінуються:

  • державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб,
  • пособництво у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Суд задовольнив клопотання слідства та обрав чоловікам запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави. 

Володимир і Дмитро Мамони. Фото: СБУ

Російські війська завдали ракетного удару по магазину-кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Там проходили поминки за військовим Андрієм Козирем, який загинув на фронті минулої весни. Через окупацію Шевченківської громади його поховали на цвинтарі у Дніпропетровській області, а цьогоріч син вирішив упокоїти батька у рідному селі. Ракетний удар став першим для села і наймасовішим за кількістю загиблих для Харківської області від початку повномасштабної війни — загинуло 59 осіб. 

Фото: Telegram Олега Синєгубова

Володимиру і Дмитру Мамонам заочно оголосили підозри в державній зраді, Володимирові — ще й у пособництві порушенню законів і звичаїв війни. За даними слідства, обидва переховуються в росії.

Блок новин за темою