Web Analytics

У звільненому Ізюмі відкриють мобільний шпиталь

У деокупованому Ізюмі на Харківщині розгортають мобільний шпиталь. Центральна міська лікарня серйозно пошкоджена від російських обстрілів.

Відкриття мобільного шпиталю анонсував під час візиту до Ізюма 28 вересня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, це дозволить надавати ізюмчанам невідкладну допомогу, адже центральна міська лікарня Піщанської Богоматері пошкоджена від обстрілів.

«Шпиталь матиме обладнанням для надання хірургічної допомоги, буде забезпечений необхідними медикаментами», — розповів Ляшко.

За його інформацією, у лікарнях на звільненій території частина медобладнання зруйнована, частина — вивезена окупантами. Деякі прилади передадуть з резервних фондів: монітори пацієнта, апарати штучної вентиляції легенів та УЗД.

«Все це буде привозитися міністерством, а частина є в тому мобільному шпиталі, що розгортається в Ізюмі. Зокрема треба розв’язати питання щодо пересувного комп’ютерного томографа, який зруйнований», — зазначив очільник МОЗ.

Щодо забезпечення медзакладів на звільненій території ліками — нині проблема тільки у відсутності електроенергії, бо деякі препарати потребують спеціальних умов зберігання.

«Пріоритети були щодо інсулінів, гіпотензивних засобів. Сьогодні препаратами область забезпечена, і питання може бути тільки в доступі до місця й наявності енергоживлення. Відновлення аптечних закладів, які працюють сьогодні, дозволяють нам це питання вирішувати крок за кроком і забезпечувати доступ до медпрепаратів», — запевнив Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко. Фото: kharkivoda.gov.ua

За інформацією голови Харківської обладміністрації Олега Синєгубова, аптеки вже працюють у Балаклії, Барвінковому, Печенігах і Малинівці

«Найближчим часом запрацюють аптеки в Ізюмі, Липцях, Вовчанську», — додав посадовець.


Харківська ОВА повідомляла, що лікарні у Вовчанську та Балаклії також пошкоджені. У Куп’янську медзаклад вцілів, але лікарів не вистачає.