Web Analytics

У Міненерго розповіли, що буде з тарифом на електроенергію в 2024 році

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що підвищення тарифу навіть не обговорюється. 

На брифінгу в Харкові посадовець сказав, що є багато охочих маніпулювати «чутливим питанням», однак реальне підвищення тарифу для побутових споживачів у міністерстві не розглядається. 

«Ми не плануємо підвищувати тарифи. Це раз. До закінчення опалювального сезону в нас діє постанова, тобто до 1 травня. Більше того, на сьогодні ніяких дискусій, обговорення підняття тарифу після закінчення опалювального сезону немає», — сказав Галущенко.

Він наголосив, що підвищення у 2023 році було необхідним. 

«Коли ми планували підняття тарифів, у минулому році, я про це говорив, що ми плануємо, тому що нам це було критично потрібно для виживання системи. Тобто ми завжди все пояснюємо. Зранку всі прокинулися з новим тарифом — такого точно не буде», — зазначив міністр енергетики. 

Герман Галущенко 31 січня перебував на ХарківщиніСкасування мораторію на відключення електроенергії за несплату Галущенко вважає справедливим. 

«Ми з початком великої агресії ввели мораторій, зараз є деякі експерти, які кажуть, що це була помилка. Я вважаю, що це було правильне рішення. Тому що пішла велика агресія, ми не розуміли впливи на систему, чи будуть люди мати можливість платити. Що сталося далі? Минулого року, на жаль, ми побачили, що почали зловживати мораторієм: є регіони, які віддалені від бойових дій, і вплив бойових дій мінімальний, або його взагалі прямого немає (безумовно, ракети, «шахеди» літають по всій території України), але люди почали не платити, користуючись мораторієм. Я вважаю, що скасування мораторію — це про справедливість. Тому що несправедливо, коли жителі Харківської області, які під постійними обстрілами, сплачують краще, ніж жителі регіонів, які не мають безпосереднього дотику до військових дій», — сказав Галущенко.  

За його інформацією, зокрема, Чернівецька область має борг понад 1 млрд грн, в антилідерах також Київщина. 

«Київська область теж зазнала суттєвого впливу, але, знову ж таки, ми говоримо про 2023 рік і тенденцію нарощування боргів», — зауважив міністр.  

30 травня 2023 року Кабінет міністрів ухвалив постанову про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн за 1 кВт-год

У січні 2024 року уряд скасував заборону на відключення житлово-комунальних послуг через заборгованість. Мораторій зберігається лише для жителів територій, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих. 

29 січня народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк в інтерв’ю виданню «Телеграф» сказав, що у 2024 році тариф на електроенергію може підвищитися до майже 6 грн.

Чільне фото: «Харківобленерго» 

Блок новин за темою