Web Analytics

У мерії назвали орієнтовний строк, коли в електротранспорті працюватиме тільки E-ticket

Система єдиного електронного квитка має запрацювати безальтернативно у березні.

Такі плани на профільній комісії міськради сьогодні озвучив директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан.

«За моїми прогнозами, як тільки буде видано 100% пільгових карток, ми плануємо заборонити готівку в транспорті. Це плюс-мінус березень, за нашими оцінками», — сказав він.

Зараз видано до 95% електронних квитків школярам і студентам і близько 30% іншим пільговикам

«Йде поетапний перехід на використання єдиного платіжного засобу у місті за використання послуг громадського транспорту — це буде електронний квиток, який ми називаємо Е-ticket. Наша задача — перейти на 99% його використання, 1% я залишаю для людей, які дуже рідко користуються транспортом або для гостей міста. При цьому такі посади в депо, як кондуктори, будуть виключені. Але це не означає, що ми звільнятимемо людей, оскільки у нас має з'явитися група контролерів, які будуть контролювати сплату проїзду і виписувати штрафи», — прокоментував Дульфан журналістам.

«Наша задача — у березні отримати цей результат. Ми маємо забезпечити видачу усіх пільгових карток і перейти на 100% використання Е-ticket», — повторив він. 

Коли у транспорті буде можливість розрахуватися банківською карткою, поки невідомо. 

«Щодо можливості використання банківських карток для оплати проїзду, технічне рішення для цього існує. Необхідно валідатори додатково обладнати спеціальним пристроєм та дописати програмне забезпечення. Щойно це буде зроблено, щойно буде перевірена можливість відсутності доступу до даної частини програми ззовні, це буде одразу ж впроваджено», — сказав Дульфан. 

Систему єдиного електронного квитка у Харкові презентували в листопаді 2017 року, у грудні того ж року запустили в трамваях і тролейбусах. Тестування системи у метро завершили влітку 2019-го. 

Як пояснювали під час запуску Е-ticket, з переходом на систему єдиного електронного квитка у пасажирів залишатиметься можливість придбати разовий квиток.