Web Analytics
У Харкові збудували першу підземну школу: фоторепортаж | MediaPort

В Індустріальному районі Харкова звели першу підземну школу. У дві зміни вона зможе прийняти до 900 дітей. Фоторепортаж. 

Школа розташована на глибині шести метрів. У ній облаштували 20 кабінетів для навчання школярів початкової, середньої та старшої школи. 

Як і у метрошколі, працює система рекуперації повітря, освітлення — з різних джерел живлення. Усе за новими будівельними нормами, говорить голова наглядової ради акціонерного товариства «Трест Житлобуд-1» Олександр Харченко:

«Площа розрахована на 450 дітей, для маленьких дітей передбачені ліжка, три джерела живлення з різних підстанцій та незалежний генератор. Також є аварійне освітлення. Зводили за нормами протирадіаційного укриття». 

Кожен клас розрахований на 20 учнів. 

Крім класів, є актова зала, ігрова зона, медичний кабінет, їдальня, санвузли для дітей з інвалідністю. 

Кабінети обладнані мультимедійними дошками та планшетами. 

Читайте також: У Харкові відкрили метросадок: як проходять заняття в підземці

У класах старшої школи — комп’ютери. 

«Ми зараз використовуємо обладнання, яке було в школах, які не працюють. Але ми домовились з USAID (Агентство США з міжнародного розвитку), на безплатній основі вони передадуть нам сюди все необхідне обладнання. Дуже важливо, щоб вона не простоювала, запит у дітей та батьків є», — коментує міський голова Ігор Терехов.

Ключовою перевагою підземної школи вчителька англійської мови харківського ліцею №80 Олена Дмитрикова вважає безпеку. 

«Перевага — це безпека, по-перше. По-друге, це можливість навчатися дітям позмінно, різного віку й одночасно перебувати тут. На жаль, наш заклад освіти немає укриття, тому ми не можемо приймати у таких умовах дітей. Навчаємося дистанційно, але думаю, що зараз буде можливість разом зустрітися», — говорить Олена. 

За словами Терехова, будівництво підземної школи коштувало 58,8 млн грн. Розпочати уроки планують з 1 вересня, але якщо отримають усі дозволи, готові почати і раніше. Вже зараз у школі готові прийняти щонайменше 300 дітей. 

Нині міська влада розглядає будівництво підземних шкіл у Холодногірському, Шевченківському та Новобаварському районах. 

Фото: Сашко Бринза, Ірина Гнатюк

Дивіться MediaPort у TikTok