Web Analytics

У Харкові суд скасував рішення про демонтаж зруйнованого російською ракетою будинку

Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про демонтаж зруйнованого російською ракетою будинку по вул. Свободи, 11/13. 

Рішення суду від 25 вересня у реєстрі судових рішень знайшла і проаналізувала громадська організація «Харківський антикорупційний центр».

«Суд задовольнив позов Наталії Олександрівни Катаргіної до Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської обласної військової адміністрації та до департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради про скасування рішення щодо демонтажу будинку у центрі Харкова, у який влучила російська ракета», — йдеться у матеріалі.

Згідно з рішенням суду, комісія має виключити з переліку аварійно-небезпечних обʼєктів, що підлягають демонтажу, ліквідації, будинок по вул. Свободи, 11/13.

Хто ініціював демонтаж

Житловий будинок за цією адресою зруйнувала російська ракета С-300, вибух знищив покрівлю, ділянки стін і перекриттів з 5 по 2 поверхи. Ударною хвилею знесло вікна та балкони. 

Підставою для включення в список на демонтаж дому став лист заступника міського голови — директора департаменту ЖКГ Харківської міської ради Віталія Мірошника та доданий до нього звіт про результати проведення технічного обстеження стану будинку від ТОВ «Фаворит Експерт». 

Міський департамент ЖКГ не надав суду відзиву на позовну заяву, тому суд кваліфікував це як визнання позову департаментом. Представник ОВА у своєму відзиві просив відмовити позивачці.

Що не так з висновком від міськради — рішення суду

Суд дійшов висновку, що приватна компанія не робила детального обстеження, департамент ЖКГ міськради подав на розгляд Регіональної комісії лише звіт про проведення попереднього обстеження. Крім того, звіт не внесли до Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Водночас позивачка надала звіт з обстеження технічного стану будинку, внесений до цього Реєстру.

За висновком незалежного експерта:

  • наявні пошкодження несних і огороджувальних конструкцій (категорій відповідності конструкцій А та Б);
  • ступінь та характер яких свідчить про необхідність часткового демонтажу частин обʼєкта або його окремих конструкцій, підсилення обʼєкта або його окремих несних та огороджувальних конструкцій;
  • орієнтовний ступінь пошкоджень обʼєкта в цілому становить 41-80%. Рекомендовано капітальний ремонт та реконструкція.

У сторін є місяць на оскарження рішення суду. 


28 березня 2023 року Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області ухвалила рішення про демонтаж трьох будинків у  Київському районі (вул. Свободи, 11/13, вул. Мироносицька, 32 і 34). Мешканці виступили проти знесення та замовили незалежну експертизу.

Після цього міський голова Ігор Терехов сказав, що буде проведено ще одну інструментальну експертизу, після якої прийматиметься остаточне рішення.

Читайте також: «Не дамо знищити наш дім»

Фото: МедіаПорт