Web Analytics

У харківських театрах відреагували на скорочення бюджету на культуру на 50%

Представники влади офіційно не повідомляли творчим колективам харківських театрів про скорочення на 50% фінансової підтримки культурних закладів з бюджету Харківської області.

Про це на пресконференції у пресцентрі «Накипіло» 28 грудня розповіли завідувачка літературно-драматургічної частини театру ляльок ім Афанасьєва Ольга Дорофєєва та Ольга Турутя, режисерка Харківського академічного драматичного театру.

«Новина, яку ми зараз обговорюємо, до нас не була донесена жодним коректним чином, ми про це знаємо на рівні пліток. Навіть з історією із забороною грати у театрах, яка була в квітні, теж багато нюансів, бо ми не бачимо законів, на які воно спирається», — сказала Ольга Дорофєєва.

Ольга Дорофєєва та Ольга Турутя на пресконференції 28 грудня. Скриншот: Накипіло

Працівники театрів також розповіли про обмеження роботи та несправедливе формування зарплат у різних закладах культури. 

«У мене не було багато досвіду роботи за кордоном. На жаль, я себе відчула там митцем вперше в житті, тому що тут я відчуваю, що я на барикадах. Мала вийти моя прем'єра Itermezzo, вчора звільнили актора, бо він у нас на пів ставки монтувальник сцени... Про що ми взагалі говоримо?» — сказала Ольга Турутя. 

Фінансову підтримку комунальних закладів культури Харківщини у 2024 році зменшать на 50%, повідомив на пресконференції 26 грудня голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Доповнено. Як уточнили «МедіаПорту» в пресслужбі Харківської обладміністрації, на 2024 рік Харківська облрада планувала фінансування закладів культури у сумі 106 млн грн, проте виділили 55 млн грн.

«Цих коштів вистачить на 4-5 місяців. Надалі буде ініціюватися дофінансування галузі через внесення змін до бюджету. У 2023 році теж довиділяли кошти», — пояснила речниця голови ОВА Олена Шаповал. 

Блок новин за темою