Web Analytics

Фінансування закладів культури Харківщини зменшать, але подумають, як відновити їхню роботу

Фінансову підтримку комунальних закладів культури Харківщини у 2024 році зменшать вполовину. 

Про це на пресконференції 26 грудня розповів голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Вони самі своєю діяльністю мають заробляти і на заробітні плати, і на оплату комунальних послуг. Розуміємо, що сфера культури у нас була збитковою, і з обласного бюджету ми дофінансовували — або на заробітні плати, або на комунальні послуги. Ця цифра минулого року склала до 100 млн. Цього року ми передбачили на цей напрямок близько 50 млн, тобто на 50% менше. Звісно, маємо подумати щодо можливої оптимізації, можливого перегляду роботи цих закладів та установ», — сказав Синєгубов.

За його словами, над цим питанням працюватимуть спільно з облрадою.

«Колективи сам на сам з цією ситуацією ніхто не залишить. Ми будемо спільно з обласною радою, з профільними комісіями розглядати кожен випадок окремо. Будемо зараз перевіряти, де люди фактично перебувають, на території України чи поза її межами, як організована робота в тому чи іншому закладі. І далі будемо вирішувати щодо дофінансування і фінансової підтримки того чи іншого закладу індивідуально», — повідомив голова ОВА.

Коли відновлять роботу закладів культури

Рада оборони обговорила питання відновлення роботи закладів культури у Харкові та області, повідомив Синєгубов. ОВА розроблятиме правила, які дозволять установам розпочати роботу у своїх приміщеннях. 

«Зараз розробляємо алгоритм безпекових заходів, при дотриманні яких можливе відкриття цих установ», — сказав голова обладміністрації.   

Коли саме його розроблять, Синєгубов не уточнив, але не виключив, що це може статися на початку року. За його словами, до розробки алгоритму залучать правоохоронців, військових та порадяться з представниками закладів культури.

Загалом, за словами голови ОВА, пріоритетом бюджету Харківщини на 2024 рік є обороноздатність.  


Працівники закладів культури у Харкові неодноразово порушували питання відновлення роботи, однак Рада оборони Харківщини відмовляє у цьому «з безпекових міркувань». У Харківській обласній раді вирішили розробити онлайн-формат для вистав харківських театрів як додаткову можливість для закладів культури. На акцію проти цього формату виходили студенти-актори. 

Фото на головній: teatr.berezil/Facebook

Блок новин за темою