Web Analytics
У Харківській ОВА прокоментували «спробу розтрати коштів» на будівництві фортифікацій | MediaPort

Будівельну компанію, яка залучена до будівництва фортифікацій на Харківщині, запідозрили у спробі розтрати 20,45 млн грн з бюджету. 

Про викриття оборудки заявляє Бюро економічної безпеки України. 

«Підприємство неодноразово ставало переможцем тендерних торгів, проведених одним із департаментів Харківської обласної державної адміністрації. Загалом компанія отримала підряд на будівництво фортифікаційних споруд вартістю понад 240 млн грн. Встановлено, що частину коштів, а саме 20,45 млн грн товариство перевело на рахунки фізичної особи — підприємця, яка була зареєстрована у січні 2024 року», — інформує Бюро. 

Детективи встановили, що підприємиця, якій будівельна організація перераховувала гроші, насправді працює адміністратором закладу харчування.

«Після отримання коштів вона намагалась перерахувати їх на рахунок компанії, що може бути пов’язана із діяльністю так званих конвертаційних центрів», — йдеться у повідомленні. 

Бюро економічної безпеки зупинило платежі ФОП та заблокувало 20,45 млн грн.  

Що кажуть в Харківській ОВА

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов каже, що господарська діяльність підрядника не стосується Харківської ОВА. 

«Адміністрація може нести відповідальність після того, як підписані фінальні акти про виконання робіт і сплачені остаточні суми. Все інше — це процес. Я хочу подякувати всім правоохоронним органам, що вони здійснюють контроль в тому числі за будівництвом фортифікаційних споруд, і ми постійно проводимо бесіди з нашими підрядниками щодо недопустимості зловживання в цьому напрямку», — сказав Синєгубов. 

Харківська ОВА відкрита до правоохоронних органів, додає він. 

«Ми лише Службі безпеки зараз надали документів — увага — 37 тисяч аркушів по процесу будівництва фортифікаційних споруд. Такі саме запити у нас є від Служби безпеки, від Бюро економічної безпеки, від Державного бюро розслідувань, від податкової, від НАЗК… Я всім абсолютно хочу подякувати, тому що спрацювала профілактика», — сказав Синєгубов. 

Якщо правоохоронці доведуть порушення, підрядник буде відповідати, каже голова ОВА. На уточнення щодо подальшої співпраці із компанією, до якої виникли питання у БЕБ, Синєгубов відповів: 

«Нам головне, щоб компанія будувала. Вона будує наразі, вона обов’язки по підряду виконує. Далі, перед підписанням фінального акту, буде перевірятися якість, ціна і обсяги виконаних робіт. Якщо в ході буде встановлено, що ця компанія або її працівники вчинили якісь злочини, вони будуть за це нести відповідальність, як і будь-хто», — сказав Синєгубов. 

У лютому після підозри у заволодінні 15,2 млн грн під час закупівлі продуктів для гуманітарної допомоги в Харківській ОВА звільнили керівницю апарату. Вона не визнає провини.