Web Analytics

У Граковому, де понад рік не було світла, відновили електроенергію

Енергетики заживили село Гракове Чкаловської територіальної громади у Чугуївському районі. У селі не було світла понад рік — після того, як його захопила російська армія. Збройні сили України звільнили Гракове у вересні. 

Про відновлення електропостачання у Граковому 6 травня повідомила компанія «Харківобленерго».

«‎Відновлено п'ять електропідстанцій: на одній з них повністю замінено шафа КТП (комплектна трансформаторна підстанція — ред.), на трьох встановлено нові трансформатори. Окрім того, змонтовано понад 60 нових опор та 37,6 км проводу різного типу. Працювати було дуже важко через значні пошкодження, а також мінну небезпеку. Сьогодні люди повертаються у село, і ми готові підключити до мережі кожну оселю. Зараз усі 520 точок обліку мають доступ до електроживлення», — сказав начальник Чугуївського району електромереж Андрій Семенов.

Загалом у Граковому було пошкоджено понад 80% електрообладнання. Відновлення тривало понад чотири місяці після того, як лінії електропередач перевірили та очистили від мін сапери.  

За словами Семенова, наступного тижня почнеться відновлення світла у селі Мосьпанове, де на електропостачання чекають понад 500 споживачів. 

Читайте також: Колишня лінія фронту: як у Граковому відновлюють світло