Web Analytics

У Харкові презентують збірку віршів поета та одного з фундаторів Літмузею

Збірка «Літа. Кохання» присвячена 70-річчю Анатолія Перерви. Поет хотів зробити такий подарунок своїм читачам. Рік тому його не стало.

Книга «Літа. Кохання» — лірична біографія, складена з віршів, вибраних із різних виданих протягом життя збірок. Автор передмови — письменник Сергій Жадан

«Цю книгу поділено на два розділи. Умовно кажучи, вірші про кохання й, так само умовно, не зовсім про кохання. Це надзвичайно відверта поезія, поезія людини, яка любить те, про що пише. Іноді об’єкт її любові персоніфікується, і тоді виявляється, що це не обов’язково про жінку, — це може бути про дощ, про ріку, про осінь. Інша річ, що і за дощем, і за рікою неодмінно стоїть жінка, більше того — присутність її тут природна, без неї тут було б дивно. І нецікаво», — пише Сергій Жадан.

Поет Анатолій Перерва. Фото: Харківський ЛітМузей

«ЛітМузей» був для Анатолія Перерви дітищем. З кінця 1980‐х він присвятив себе його становленню, розповідає кураторка проекту Лідія Калашнікова.

«Читачі візьмуть у руки інтерактивний артбук, книгу з якісною поезією та оригінальними ілюстраціями. Кожна ілюстрація-поштівка, а їх десять у збірці, створена спеціально до видання художником музею Нікітою Тітовим, — відривна. Я хотіла у такий спосіб створити додаткову комунікацію: маю надію, що у кожної з 5000 поштівок буде адресат, який з QR-коду на ній дізнається щось нове про автора, про книгу, як вона створювалася, — говорить Калашнікова. — Також для залучення нової аудиторії та популяризації читання ми створили відеопроект, де вірші Анатолія Перерви читають поет Сергій Жадан, актор Михайло Озеров, музикант Місько Барбара, журналісти Інна Москвіна, Філіп Дикань та Володимир Мазур».

Тираж книги «Літа. Кохання» видруковано за підтримки ТОВ «Пларіум Юкрейн».

Презентація збірки відбудеться 19 квітня о 18:30 у «ЛітМузеї» (вул. Багалія, 6). 

Отримати книгу можна безкоштовно, за попередньою реєстрацією.