Web Analytics
У ДСНС розповіли, як перевіряють пансіонати Харківщини після пожежі в «Золотому часі» | MediaPort

У Харківській області тривають перевірки готелів, пансіонатів та інтернатів, де перебувають літні люди. Рятувальники оцінюють, чи готові заклади до пожеж, і проводять навчання з персоналом.

Позапланові перевірки проводяться наразі в усіх регіонах України, розповіли в Головному управлінні ДСНС у Харківській області.

«Фахівці ДСНС перевіряють стан джерел зовнішнього водопостачання, можливість під’їзду до будівель і до пожежних гідрантів спеціальної техніки, проводять інструктажі з відповідальними за протипожежний стан», — пояснюють у службі.

На Харківщині, серед іншого, вже перевірили Куп’янський і Панютинський психоневрологічні інтернати. В останньому також провели навчання з персоналом.

«На даних об’єктах передбачено цілодобове перебування людей. Тому рятувальники обов’язково перевіряють стан евакуаційних шляхів і виходів, наявність та технічний стан систем автоматичного протипожежного захисту і оповіщення людей, зовнішнього протипожежного водопостачання тощо», — кажуть у ДСНС.

Фото: kh.dsns.gov.ua
Фото: kh.dsns.gov.ua

У Дергачах інструктували персонал територіального центру соціального обслуговування «Берегиня» та районного будинку культури. Рятувальники розповіли про причини виникнення пожеж, окремо наголосивши на людському факторі — зокрема, радили не залишати без нагляду електричні та газові прилади.

У Харкові перевірили обласний медичний клінічний центр урології та нефрології, де відпрацювали гасіння умовної пожежі та евакуацію працівників з лікарні.

Також завітали до приватного пансіонату на Косіковському в’їзді.

«Вогнеборці провели практичні відпрацювання оперативної картки пожежогасіння та перевірили роботу пожежних гідрантів. Окрему увагу надзвичайники приділили наявності первинних засобів пожежогасіння — вогнегасників. Рятувальники перевірили їх справність, розповіли відповідальним особам про їх призначення та правила користування», — кажуть у  ДСНС.

Також перевірялися заклади відпочинку у Вовчанську, приватні готелі у Куп’янську та Лозовій. Їхній персонал отримав інструктаж щодо безпечної експлуатації електроприладів, газового обладнання, систем опалення, пожежної сигналізації тощо.

Загалом на Харківщині планують рятувальники позапланово перевірити 40 закладів комунальної та державної власності, розповів начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС Сергій Колосовський.

«На сьогодні близько 10 об’єктів уже перевірено. Вони перевіряються кожного року. Це такі об’єкти, на які ми звертаємо особливу увагу. Що стосується деяких порушень незначних (наприклад, використовували подовжувач), то під час попередніх перевірок (40 об’єктів), всі керівники, відповідальні особи були притягнуті до адміністративної відповідальності», — цитує Колосовського «Суспільне».

Складнощі з перевірками виникають з приватними закладами, зазначив він.

«Що стосується цих 40 об’єктів, які знаходяться на території міста Харків та області, взагалі питань, щоб нас не допустили або уникають якимось чином перевірок — такого немає. Такі питання, на жаль, виникають з приватними — фізичними, юридичними особами», — каже посадовець.

За його словами, ДСНС має право перевіряти суб’єкти господарювання після взяття їх на облік — вони мають заповнити декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки і направити до ДСНС.

Водночас, повноважень перевіряти приватні будинки у рятувальників немає.

«У нас немає повноважень провести перевірку приватного будинку. Тут є колізія. На сьогоднішній день ці питання вирішуються на рівні МВС і ДСНС… Створена робоча група при Харківській облдержадміністрації, в яку ввійшли майже всі люди, які проводять діяльність свою в приватних будинках», — сказав Сергій Колосовський.

Після пожежі у приватному будинку для літніх людей «Золотий час» рятувальники разом із поліцією знайшли інформацію про 84 такі заклади на Харківщині.

«Випадків, що нас не допустили, не зафіксовано. Але це спірне питання: просто виключене світло, закриті ворота, немає нікого, ніяких ознак, що там перебувають люди. Ну ми ж зі стовідсотковою впевненістю не можемо сказати, що там проводиться (така діяльність – ред.)… На цих будинках ані табличок, ані вивісок, ані реклами, крім оголошень в інтернеті, немає», — зазначив начальник управління.

Пожежа в будинку для літніх людей сталася в Харкові 21 січня. Тоді загинули 15 підопічних закладу, ще п’ятеро зазнали травм. Пізніше один із врятованих підопічних помер у хоспісі.

Правоохоронці відкрили кримінальну справу за фактом порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей. Суд арештував чотирьох підозрюваних. Слідчі опрацьовують три головні версії причин загоряння. Держбюро розслідувань також перевірить, як службовці ДСНС контролювали дотримання правил безпеки у будинку.

За даними Харківської міськради й обладміністрації, заклад не був оформлений належним чином. У всіх подібних пансіонатах пообіцяли провести перевірки.