Web Analytics

Твори харків’ян — серед найкращих дитячих книжок року за версією «BaraBooka»

Експерти відзначили книги Ганни Булгакової, Юліти Ран, Юлії Ярмоленко, Олега Михайлова. 

Найкращі дитячі та підліткові видання 2023 року експертки лабораторії дитячого читання «BaraBooka» назвали 25 січня в Центральній міській бібліотеці імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва.

Загалом відзначені 25 книжок, серед них — чотири, написані харківськими авторами. 

Видання «Скелети і кістки» Ганни Булгакової (ілюстрації Анастасії Лагоди, видавництво «Ранок») стало «Пізнавальною книжкою року»

«Мальописом року» назвали твір Юліти Ран і Катерини Підлісної «Пес Патрон та Шкарпетковий монстр» («Ранок»).

Спецвідзнаку «Артбук» отримав Олег Михайлов за книгу «Жираф Монс. Харківська історія воєнної весни» (художник Костянтин Зорін, дизайнерка Надія Величко, видавництво «АССА»)

Книгу експертки з сексуальної освіти Юлії Ярмоленко «Без маячні про перші місячні» (ілюстрації Ірини Вале, видавництво «Віхола») обрали читачі, узявши участь в опитуванні. 

У 2019 році Ярмоленко отримувала відзнаку «BaraBooka» в категорії «Пізнавальні книжки».


«BaraBooka» — український інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. Щороку авторки та експерти порталу вказують на яскраві дебюти та відзначають видання різних жанрів і форматів: художні та пізнавальні книжки, новинки для дітей і підлітків різного віку та для родинного читання.

«БараБука» проводить освітні курси для письменників і редакторів, розробляє методики читання, аналітично-інформаційні довідники, організовує «живі читання» сучасних письменників тощо. 

До команди входять літературознавиці, письменниці, методистки Лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України».


Український ПЕН назвав збірку харків’янки Наталки Маринчак серед найкращих книг року.

Читайте також: Видавець Олександр Савчук відкрив у Харкові «КнигоУкриття»: що готують для читачів

Чільне фото: barabooka.com.ua

Блок новин за темою