Web Analytics

Трьох жителів Куп’янщини підозрюють у затриманні та катуванні підлітка під час окупації

За даними слідства, двоє колишніх поліцейських-зрадників і безробітній чоловік працювали на окупаційні війська, ув’язнили та допитували 16-річного хлопця з побиттям і надягаючи йому протигаз. 

Трьом чоловікам із Куп’янського району повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни), 28 і 32-річним експоліцейським додатково повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність), повідомили в ГУ Нацполіції в Харківській області

«У серпні 2022 року невідомі, одягнені у камуфльований одяг військового зразку, у балаклавах, маючи при собі автоматичну вогнепальну зброю, силою посадили 16-річного хлопця до автомобіля та доставили до приміщення ізолятора тимчасового тримання Куп'янського відділу поліції. Хлопця незаконно ув’язнили. Троє катів, погрожуючи розправою над ним і його близькими, змушували його присідати, віджиматися від підлоги, надягали протигаз на голову з перекриванням дихальних шляхів, били», — розповіли у відомстві.

Від хлопця хотіли отримати інформацію про проукраїнськи налаштованих жителів, мисливців, учасників ООС.

Неповнолітнього обмежували в їжі та воді, 16 днів незаконно утримували з іншими затриманими, наголошують у поліції.

Після звільнення з катівні хлопця змусили приходили щодня до відділу поліції «відпрацьовувати» — розбирати завали, мити автомобілі російських військових, прибирати сміття, мити посуд на їхній кухні, складати дрова. 

Сідчі встановили, які саме російські підрозділи розміщувалися у приміщенні катівні, знайшли їхні фото. Хлопець упізнав тих, хто його катував.

За інформацією, начальника слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергія Болвінова, на Харківщини виявили 28 катівень. Найбільше — в містах Ізюм, Куп'янськ, Балаклія, Вовчанськ.  

У Куп'янську окупаційні війська утримували більше 150 людей одночасно, хоча приміщення було розраховане на 45 людей. 

«У нас 77 потерпілих у кримінальному провадженні. Історії, які вони розповідають, дуже жахливі. Майже всіх «затриманих» катували електричним струмом, били, деякі знаходилися там більше 100 днів. Окупанти не зважали на стать громадян. До всіх ставилися зі зневагою, всіх били і катували», — зазначив Болвінов.

Чільне фото: hk.npu.gov.ua

Блок новин за темою

Новини за темою