Про це повідомила пресслужба АТ «Харківобленерго».
«Фахівці Ізюмського району електричних мереж (РЕМ) під’єднали котельні в центрі міста до реконструйованої підстанції», — йдеться у дописі.
Як розповів керівник Ізюмського РЕМ Віталій Борщ, в будівлі місцевої підстанції після ремонту встановили нове електричне обладнання, зокрема два трансформатори потужністю по 250 кВА.
За його словами, наразі триває наладка роботи котельних.
Завдяки роботі отелень централізоване опалення підключать у 33 будинки, що забезпечить теплом 1300 квартир — це 4 289 мешканців міста.
Центральна котельня Ізюма зруйнована внаслідок російської агресії.
Про це повідомив в ефірі телемарафону міський голова Ігор Терехов.
«На сьогодні ми вже на 100% підключили соціальну сферу, я маю на увазі медичні заклади, частково школи, які працюють в якомусь вигляді. Що стосується житлових будинків, то рівень підключення становить 91%, і ми продовжуємо працювати», — сказав мер.
За його словами, в місті врахували досвід попереднього опалювального сезону, підготувалися до можливих блекаутів через російські обстріли, збудували модульні котельні.
«Вони обладнані генераторами та зможуть працювати у випадку тривалого знеструмлення», — зазначив Терехов.
За інформацією Харківської ОВА на 25 жовтня, в області працюють уже 146 котелень із 536, які планували запускати цьогоріч.
«Уже опалюється 224 об’єкти соціальної сфери, серед них — 51 медзаклад (31,1%). Також підключено 627 житлових будинків із централізованим теплопостачанням, це 8,3%», — наводять цифри в ОВА
Загалом на Харківщині планували запустити 536 котелень, забезпечити теплом 164 медзаклади та 7561 житловий будинок з централізованим опаленням.
У Харкові опалювальний сезон цьогоріч стартував 23 жовтня.
Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.
«У Харкові очікується похолодання. Тому від сьогодні починаємо запускати роботу всіх котелень міста. Відповідальні комунальні служби посилено працюють над тим, щоб якнайшвидше забезпечити теплом житлові будинки харківʼян і міські об’єкти соціальної сфери. Ті ж служби проінформовані щодо негайних дій з опаленням на випадок ворожих обстрілів енергосистеми», — повідомив Терехов.
Раніше у Харкові відтермінували опалювальний сезон через сприятливу погоду.
Указ №695/2023Володимир Зеленський підписав 19 жовтня.
«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 жовтня 2023 року «Про організацію захисту та забезпечення безпеки функціонування об’єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій», — вказано в документі, опублікованому на сайті глави держави.
РНБО доручила Кабінету міністрів у 10-денний термін, серед іншого, забезпечити:
належний інженерний та фізичний захист об’єктів критичної інфраструктури (йдеться про захист від дронів, підготовку систем оповіщення й укриттів для персоналу, розміщення запасних пунктів управління у захищених місцях);
збільшити кількість і посилити обороноздатність вогневих груп ЗСУ та Нацгвардії України, які охороняють такі об’єкти;
вжити заходів, щоб оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору створили резерви обладнання, запчастин тощо для своєчасного ремонту.
За данимиМіністерства енергетики на 20 жовтня, через обстріли без світла залишається частина споживачів уЗапорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях.
Минулої доби на Донеччині знеструмлювалися чотири населених пункти, на Дніпропетровщині — два.
«Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили 16,5 тисячі споживачів. Більшість із них — це абоненти в Донецькій та Запорізькій областях», — йшлося в повідомленні Міненерго.
Міністр енергетики Герман Галущенкозаявляв, що армія рф не полишила планів атакувати українську енергетичну інфраструктуру, що може значно ускладнити опалювальний сезон.
«Виклики, які нас очікують протягом наступного опалювального сезону, величезні. І пов’язані вони з атаками, які росія і далі буде продовжувати, масовано і системно бити по нашій енергосистемі», — зазначав Галущенко.
За даними на 18 жовтня, в області запустили 21 котельню — 3,9% від запланованих на цей сезон.
«Котельні вже запрацювали в Богодухівській, Валківській, Близнюківській, Лозівській і Нововодолазькій громадах. Також запустили котельню, що працює на альтернативних видах палива, у Вовчанській громаді», — зазначив голова ОВА Олег Синєгубов.
Уже опалюється дев’ять закладів охорони здоров’я — 5,5%, підключено 69 житлових будинків з централізованим теплопостачанням — 0,9%.
Загалом у районах області планують запустити 536 котелень. Цьогоріч опалюватимуть:
164 медзаклади:
287 дитсадків;
256 шкіл;
7561 житловий будинок з централізованим теплопостачанням.
Опалення вмикають, коли середньодобова температура стає нижчою за +8 градусів. Рішення про початок сезону ухвалюють органи місцевого самоврядування (військові адміністрації).
14 жовтня в Харківській міськраді заявили, що через сприятливу погоду опалювальний сезон відтерміновують (зазвичай він стартує 15 жовтня). Опалення увімкнуть, коли середньодобова температура повітря три доби поспіль буде нижчою за +8 градусів.
Про це 14 жовтня повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.
«Погода — на нашому боці, а це означає, що у нас є можливість відтермінувати початок опалювального сезону і тим самим зекономити кошти харківʼян на оплаті комунальних послуг і заощадити більше газу в громаді. Але як тільки середньодобова температура повітря три доби поспіль буде нижчою за +8 градусів, ми запустимо систему опалення і протягом кількох днів підключимо до тепла житлові будинки та соціальну інфраструктуру міста», — йдеться у його дописі.
За його словами, Харків готовий до початку опалювального сезону. Зазвичай він стартує 15 жовтня.
На пресконференції 11 жовтня Терехов повідомив, що Харків має домовленість з НАК «Нафтогаз України» щодо постачання газу, заплатити за нього треба буде 4,2 млрд грн. 57 будинків у Харкові не опалюватимуться через руйнування.
Про це на пресконференції 11 жовтня сказав Харківський міський голова Ігор Терехов.
«Йдеться не стільки про критичність системи опалювання, скільки у тому, що ті будинки не підлягають відбудові… Так, дійсно, не будуть опалюватися в місті 57 житлових будинків… Чому неможливо? Тому що там були такі потужні руйнації, які зараз неможливо усунути. І декілька будинків буде знесено, потрібні величезні кошти для того, щоб відновлювати», — сказав Терехов.
За його словами, тепла не буде у 32 будинках у Київському районі та 16 будинках у Салтівському районі, чотири в Основ’янському, три у Шевченківському, по одному в Індустріальному та Холодногірському районах.