Терехов заявив про звільнення Андрєєва 5 січня під час наради у міськраді. На відео, яке міськрада виклала на канал в YouTube, секретар сказав, що «йому набридла та ситуація, що склалася у тепломережах: через розриття, забезпечення будинків теплом, гарячою водою». «Все, ігри завершились», — заявив Терехов.
На брифінгу для журналістів того ж дня секретар міськради сказав, що працівники «Тепломереж» «накопали, як кроти», а керівництво підприємства потребує кризового менеджменту.
«Я вважаю, що Андрєєв не справлявся останнім часом з роботою, що була йому доручена. Коли я разом із головами адміністрацій та підлеглими Андрєєва займався цілодобово запуском тепла — мене не влаштовує. Те, що сьогодні у нас частина будинків перебуває в аварійних ситуація і немає гарячої води, часом не доходить тепло і ми вручну усе це усуваємо, мене не влаштовує. Мене не влаштовує та кількість розриттів, які сьогодні є, аварійних, незакритих розриттів, які сьогодні є у місті Харкові. З усіх цих питань мене не влаштувала робота пана Андрєєва, тому він був звільнений», — сказав Терехов.
Він назвав це рішення «своїм правом». «Тому що сьогодні я керую містом Харковом, і я розумію, що краще для міста Харкова. Вважаю, що сьогодні Андрєєв — уже вчорашній день», — сказав Терехов.
На посаду директора комунального підприємства претендують двоє людей: хто саме, Терехов не сказав. За його словами, керувати «Тепломережами» будуть тільки «професіонали, технічно грамотні люди». Той технічний персонал, який працює в адміністрації зараз, залишиться на посадах.
«Там нормальні люди, нормальні хлопці, я з ними розмовляв. Крім того, ми пройшли не один запуск тепла, я їх всіх знаю», — сказав Терехов.
«Я хочу, щоб місто Харків було постійно з теплом, гарячою водою. Але я хочу, щоб запуск тепла не розтягувався на місяць-півтора, а був, як ми домовились, упродовж двох тижнів», — додав він.
«Я розумію, що є процес… Я розумію, що були, будуть і є аварійні ситуації. Реакція на них має бути миттєвою. Я не потерплю, щоб люди не могли додзвонитися до аварійки упродовж трьох годин, я не потерплю цього. Аварійка упродовж пів години максимум повинна приїхати. А не так, що люди телефонують, 3,5 години, їм відповідають: ми зараз виїхали, ми зараз приїхали, ми не доїхали, такого не буде», — сказав Терехов.
Нові менеджери підприємства мають реструктуризувати борги підприємства, говорить секретар міськради.
«Ми почнемо нормально збирати гроші, ми будемо платити гроші, заробітні плати. Зрозумійте, ми постійно надаємо цьому підприємству фінансову підтримку. Я вже називаю його «чорною дірою». Скільки туди не даси — воно кануло у небуття. Такого більше не буде. За кожну копійочку буде звіт. Ми розумітимемо, що ми робимо. Ми повністю будемо подавати гарячу воду, тепло в будинки харків’ян і скоротимо кількість цих розриттів. Вже вони накопали, як кроти», — сказав Терехов.
Секретар міськради сказав, що на комунальних підприємствах проведуть аудит.
«Є у нас комунальні підприємства, на які ми вже зайшли з аудитом. Є комунальні підприємства, які ми бачимо і розуміємо, що аудит потрібен, потрібен терміново. І є третя група підприємств, які працюють нормально — це в останню чергу», — сказав Терехов.
На підприємстві звільнення гендиректора не коментують, сам Андрєєв не відповідає на дзвінки.
63-річний Сергій Андрєєв очолював КП «Тепломережі» з 2010 року, з 2002 був директором Обласного комунального підприємства теплових мереж. Попри численні скарги на роботу підприємства з боку громадськості (в останні роки — від «Харківського антикорупційного центру»), міська влада нарікання ігнорувала. У 2018 році колега Терехова, заступник мера Андрій Руденко радив активістам взяти гайковий ключ і, замість критикувати, попрацювати. Мер Харкова Геннадій Кернес обіцяв «втратити» Андрєєва, якщо той не справлятиметься з роботою в опалювальний сезон, але директор втримався на посаді.
Слухайте також: Як харківські тепловики вибивали зарплату. Подкаст
Ігор Терехов заявив про необхідність реформ житлово-комунальної сфери після обрання секретарем міськради. На першій сесії нового скликання 9 грудня за ініціативою Терехова депутати об’єднали два департаменти, створивши Департамент житлово-комунального господарства, а також ще один — Департамент з питань забезпечення життєдіяльності міста. «Нам сьогодні необхідно надати новий імпульс розвитку житлово-комунального господарства», — говорив тоді Терехов.
Після смерті міського голови на позачерговій сесії міської ради 30 грудня Терехов назвав надто затратним проєкт «Зоряне небо», яке встановили в центрі міста, коли мером Харкова був Геннадій Кернес, а Терехов був його першим заступником.
У Харкові мають відбутися вибори міського голови, і Терехов — один з ймовірних кандидатів у мери. Сам він цього поки не підтверджує.