Web Analytics

«Тисяча за вакцинацію»: в уряді розповіли, як отримати гроші

Кабінет міністрів затвердив порядок надання 1000 гривень для всіх вакцинованих проти COVID-19 за програмою «єПідтримка».

Програма дозволить підтримати бізнес, який зазнав найбільших збитків через пандемію, та заохотити українців до вакцинації, сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 9 грудня.

«На першому етапі програма реалізовуватиметься з 19 грудня через застосунок «Дія». Українці зможуть оформити віртуальні картки, які будуть розроблені спеціально для виплат. Оформлення картки «єПідтримка» безкоштовне і без жодної плати за обслуговування. Витратити 1000 грн можна буде на визначений перелік послуг», — розповів Шмигаль.

Для отримання виплат на першому етапі треба подати заявку в «Дії» до 29 грудня.

Фото: kmu.gov.ua

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що громадяни України старше 18 років, які мають «зелений» сертифікат у «Дії», можуть подати «у кілька кліків». Для цього треба:

Оформити спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків-партнерів — онлайн або офлайн. Отримати гроші на звичайну картку не можна.

  • Завантажити застосунок «Дія» та авторизуватися.
  • Переконатися, що у застосунку є «зелений» COVID-сертифікат. Сертифікати з порталу «Дія» або паперові від сімейного лікаря — не підходять. Отримати такий документ у програмі «Дія» зараз можна як з ID-картою, так і з паспортом-книжкою.
  • У розділі «Послуги» обрати «Підтримка».
  • Обрати для виплати картку «єПідтримка» та чекати, коли надійдуть гроші.

У пілотному режимі проєкт «єПідтримка» стартує 13 грудня.

За інформацією Федорова, до програми вже приєдналися «Монобанк», «А-банк» та «Альфа-банк».

«Решта банків проходять процес підключення», — додав міністр.

Схему відкриття рахунку описав директор департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки Олександр Палазов.

«Людина заходить у застосунок, вибирає цю послугу, відкриває віртуальний рахунок у банку. Тобто її «Дія» переадресовує на банк-партнер, який підписав з «Дією» договір. Протягом короткого часу цей рахунок відкривається, і відбувається підтвердження. Після цього людині більше нічого не потрібно робити. Вона очікує повідомлення, що заявку прийнято, а потім, що гроші прийшли на її карту. І вона йде розраховуватися у зазначені компанії, види бізнесу, передбачені постановою Кабміну», — розповів Палазов в ефірі телеканалу «Дом».

Картка може бути віртуальною або пластиковою — залежно від того, що пропонуватиме банк.

Перелік компаній, які беруть участь у програмі, вже визначено, додав посадовець.

«Затверджено список MCC-кодів (Merchant Category Code, «код категорії продавця» — ред.). Це банківський інструмент, який прив'язується до термінала компанії, і підтверджує, що вона здійснює саме ту діяльність, до якої прив'язаний цей код. Наприклад, якщо це кінотеатр, то за цим кодом через POS-термінал можна перевірити: якщо він має такий код, значить, він здійснює трансляції кінофільмів», — пояснив Олександр Палазов.

Міністерство економіки отримає на програму «єПідтримка» 8 млрд грн.

Наразі також вирішують, як виплачувати кошти без застосування «Дії».


Старт програми «єПідтримка» анонсував 15 листопада президент Володимир Зеленський. Вона передбачає, що кожний українець, який пройшов повний курс щеплення від COVID, може отримати 1000 гривень. Ці гроші можна витратити на відвідування театрів та кіно, музеїв, спортзалів, концертів, придбання книг та подорожі Україною.

Фото на головній: «Дія»