Web Analytics

Тактика може змінитися, але не стратегія: Зеленський про захист України та Залужного

Україна не відмовлятиметься від стратегії щодо виходу на кордон 1991 року. 

Про це президент України Володимир Зеленський сказав на пресконференції 19 грудня. 

«Стратегія не може бути змінною згідно нашої Конституції. Це всі наші території. Що стосується тактики, може бути змінена тактика після того, як буде враховані результати наших дій на півдні Україні у 2023 році. До кінця року ми отримаємо розуміння. І наші наступні плани, кроки, вибачте, залишаться поки що тільки з нами», — сказав Зеленський. 

Коментуючи можливий конфлікт із головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним та відсутність реакції на цю інформацію, Зеленський сказав:

«А для чого комусь допомагати і розвивати цю тематику? Робочі у мене стосунки із Залужним. Він має відповідати за результат на полі бою як Головком. Разом з Генштабом. Є багато там питань. Є також командувач «Таврії», який оперативним командуванням займався... Це складне питання: наступ. Щось було, чогось не було. Щось дійшло, чогось не вистачає, а може, і не буде його. Це складна, дуже складна історія». 

Зеленський додав, що Україні потрібні міцні кроки та результати. 

«Я не розвиваю будь-які складнощі в особистостях. Держава Україна — це не про особисте, на секундочку. Власники — понад 40 млн людей, ще більше, бо є майбутні покоління. Результат! Кожен день на кожній посаді. І відповідальність за кожен результат кожного дня», — сказав президент. 

На уточнення, чи планується звільнення Залужного, президент відповів: «Планую працювати. Чекаю рішення від них: щодо мобілізації, щоб ми допомагали людям на фронті. Чекаю дуже конкретних речей на полі бою. Стратегія зрозуміла... Хочу бачити деталі. Вважаю, що це справедливо». 

Глава держави вдруге озвучив питання вартості мобілізації: «Коли ми говоримо про ту чи іншу мобілізацію, ми повинні з вами знати: один воїн — шість людей у цивільному житті, які сплачують податки. І тому просто візьміть 500 тисяч людей, помножте на шість і зрозумійте, як мені, уряду, всім нам, знайти до того числа, що у нас є, плюс 3 млн платників податків з січня». 

«У мене немає питань ні з ким з них про особисте! Все моє особисте з моєю дружиною», — сказав президент.  

Блок новин за темою