Web Analytics

Генштаб ЗСУ хоче додатково мобілізувати до пів мільйона людей: що сказав Зеленський

Військове керівництво України озвучило потребу у додатковій мобілізації від 450 тисяч людей. 

Про це на пресконференції 19 грудня розповів президент України Володимир Зеленський

«Вони звернулися на рівні нашої Ставки щодо питання мобілізації. Питання дуже чутливе. Вони звернулися щодо захисту нашої державу і потенційних контрнаступальних дій, щодо дефіциту. І їх погляд був на Ставці, вони запропонували мобілізувати додаткових 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів для того, щоб підтримувати цей напрямок, тому що це питання перш за все людей, справедливості, обороноздатності і фінансів», — сказав Зеленський. 

«Що стосується людей, мені потрібна конкретика, що буде з мільйонною армією Україною, дуже потужною, я вважаю. Що буде з тими хлопцями, хто кожного дня там, що з тими, хто два роки захищає нашу державу? Якщо у нас є питання ротаційні, у нас є питання відпусток, то це повинен бути комплексний план. І в цьому мобілізаційному законі ви повинні надати відповіді мені і суспільству передусім», — додав він. 

За його словами, розробка плану триває.

«Я поки що не побачив там демобілізації, хоча я вважаю, що це питання №1. І питання не як називається цей процес згідно законодавства, а головне, щоб цей процес був по відношенню справедливості до наших потужних воїнів. Їм дуже важко там... Я б дуже хотів, щоб наше військове керівництво розуміло всі ці виклики. Ми не можемо втратити найсміливіших людей, потужних людей, їх моральний стан», — сказав президент.

Глава держави вимагає предметного плану з багатьма відповідями. 

«Що стосується відрядження: повинні бути питання відпусток, переходу з одного місця на інше, всі запити, які сьогодні є в армії, повинні відповідати сучасним викликам і повинні знайти відповідь у військового керівництва», — сказав Зеленський. 

За словами Зеленського, додаткова мобілізація коштуватиме 500 млрд грн. 

Він також додав, що деякі процеси потребують диджиталізації. 

Блок новин за темою