Web Analytics

Суркіса вдруге спробують позбавити звання почесного громадянина Харківщини

Харківська обласна рада ще раз розгляне питання про позбавлення нардепа Григорія Суркіса звання «Почесний громадянин Харківської області». Влітку для цього забракло голосів.

Проєкт рішення щодо Григорія Суркіса розміщений на сайті Харківської обласної ради.

Суркіс (нардеп від забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя», а нині представник депутатської групи «Платформа за життя та мир» у Верховній Раді) став почесним громадянином Харківської області у травні 2008 року. Позбавити його звання раніше закликала громадська організація «Хартія». Облрада зверталася до Експертної ради з попереднього розгляду кандидатур, яка рекомендувала винести це питання на сесію.

Григорій Суркіс. Фото: komsport.rada.gov.ua

У Положенні про звання «Почесний громадянин Харківської області» вказано, що для позбавлення звання є такі підстави:

  • якщо почесний громадянин «своєю поведінкою, вчинками або діями дискредитує себе перед територіальною громадою Харківської області або державою»;

  • вчинив кримінальний злочин і отримав вирок суду, що набув чинності;

  • здійснив дії (або бездіяльність), що «сприяли роз’єднанню нації, створили загрозу територіальній цілісності держави, суверенітету і незалежності України», висловлювався на підтримку військової агресії іноземних держав проти України та вів антиукраїнську пропаганду;

  • відмовився від звання за власним бажанням.

Наступна сесія Харківської облради запланована на 21 грудня. 


Григорій Суркіс, уродженець Одеси, отримав звання «за вагомий внесок у розвиток Харківської області, піднесення її авторитету як на державному, так і на міжнародному рівнях та на знак великої поваги». Тоді депутати зазначали, що на посаді президента Федерації футболу України Суркіс «багато уваги приділяв розвитку футболу у Харківській області й неодноразово відвідував Харків».

Суркіс очолював ФФУ з 2000 по 2012 рік, у 2013-2019 був віцепрезидентом УЄФА. Кілька разів обирався народним депутатом, у 2019 — від «Опозиційної платформи — За життя». За два дні після повномасштабного російського вторгнення покинув Україну.

Після розслідування «Української правди» про депутатів-втікачів «Батальйон Монако» у Верховній Раді ініціювали дострокове позбавлення повноважень обранців від ОПЗЖ, серед яких був і Суркіс. Станом на 2023 рік він залишається депутатом. 

На сесії 1 червня депутати Харківської облради не підтримали позбавлення Григорія Суркіса звання. «За» проголосував 31 депутат, «проти» — 11, двоє утрималися, 40 не голосували, 24 значилися як відсутні.

Читайте також: Хто такий Григорій Суркіс

Блок новин за темою