Web Analytics

Стрічка про харківський «Будинок «Слово» у травні вийде у всеукраїнський прокат

Художній фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» — у кінотеатрах з 9 травня.

Офіційний трейлер драми опублікований на YouTube

«Над цим проєктом я з командою працював понад 10 років. І недаремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників «Розстріляного Відродження» із небуття», — говорить режисера фільму Тарас Томенко.  

Стрічка заснована на реальних подіях 1930-их рр., коли українських письменників доби «Розстріляного відродження» зібрали під дахом одного будинку в Харкові.

«Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму, та не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на справжнє пекло з репресіями, розстрілами, втраченими мріями та життями», — йдеться в описі фільму.

Головні ролі зіграли: Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина), Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

Гурт «МУР» випустив альбом-мюзикл про письменників з харківського будинку «Слово»  

Читайте також: «Люди «Слова» 

Блок новин за темою