Web Analytics

Гурт «МУР» випустив альбом-мюзікл про письменників з харківського будинку «Слово»

Музиканти 29 лютого презентували альбом «Ти [Романтика]», присвячений літераторам «Розстріляного відродження».

Альбом презентували на YouTube. «Ти [Романтика]» — присвята письменникам «Розстріляного відродження», які жили в Харківському будинку «Слово»:  Павлу Тичині, Володимиру Сосюрі, Миколі Хвильовому, Михайлю Семенку, Лесю Курбасу тощо. 

За виразом музикантів гурту «МУР», це «покладений на музику найбуремніший період історії нашої літератури».

«Скільки разів українську культуру намагались знищити, стільки вона й народжувалась знову. І хоч конкретно ця історія — сумна, вона надважлива. Як і те, що ти читаєш це зараз українською мовою, у вільній Україні. Про українське. Про Хвильового і Курбаса, про Харків і свободу, про знищення і мрію», — йдеться в описі.

В альбомі — 17 композицій, сюжетно пов’язаних між собою.

«Він починається треком «Ще до того як колись». У ньому йде зачин — про зраду Павла Тичини. Далі в хронологічній послідовності — події від 1918 року до 1937-го. Усі треки пов’язані один з одним, їх не варто слухати окремо. Наприклад, ми проводимо слухача спочатку новиною, що в Харкові створили будинок «Слово», потім — репресії, далі — історія про Тичину з його віршем», — розповів «Українській правді» автор ідеї та текстів Олександр Хоменко.


До створення долучилися письменник і музикант Сергій Жадан, акторка і телеведуча Олена Кравець, гурти «Хейтспіч» і Nazva. 

Крім спогадів і творів письменників зі «Слова», музиканти шукали маловідомі факти про ті часи. В альбомі також можна почути фрази з фільму «Будинок Слово. Нескінчений роман» Тараса Томенка.

Назва альбому перегукується з новелою «Я (Романтика)» Миколи Хвильового. 

Читайте також: «Люди «Слова»

Блок новин за темою

Новини за темою