Правоохоронці викрили схему фіктивного оформлення військовозобов’язаних на роботу.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Підозрювані — директор одного з комунальних трамвайних депо, його заступник і троє посадовців підприємства. 

За даними слідства, вони налагодили схему, що діяла із серпня 2022 року по травень 2026-го. За цей час на роботу оформили щонайменше чотирьох чоловіків — на посади інженера-електроніка, майстра цеху, токаря та фрезерувальника — з бронюванням і відстрочкою від мобілізації.

У прокуратурі стверджують, що чоловіки насправді не працювали, деякі з них навіть не мали необхідної освіти та розряду. 

«Спільники регулярно вносили до табелів обліку робочого часу неправдиві відомості про нібито відпрацьовані «співробітниками» години. На підставі цих підроблених документів чоловікам нараховували заробітну плату, яку службовці забирали собі та ділили у визначених частках», — йдеться в повідомленні.

Бюджет втратив понад 3,3 млн грн. 

  • Фото: Харківська обласна прокуратура

П’ятьом посадовцям оголосили підозру:

  • у привласненні майна через зловживання службовим становищем (ч.ч. 4, 5 ст. 191 Кримінального кодексу України);
  • у службовому підробленні (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366).

Максимальне покарання, що загрожує службовцям за цими статтями 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Прокуратура також розслідує можливу розтрату під час закупівлі дерев біля «Градусника» у Харкові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *