Web Analytics

«Що нам робити?» Харківські театри просять дозволу працювати під час карантину

Представники кількох харківських недержавних театрів записали відеозвернення до органів влади, у якому просять дозволити їм відновити роботу, припинену через включення Харкова до червоної карантинної зони.

Звернення розмістили на сторінці директора харківського Будинку актора імені Леся Сердюка, Заслуженого артиста України Ігоря Арнаутова.

У відеороліку представники недержавних театральних колективів — директори, режисери, художні керівники тощо — звертаються до органів влади, описуючи ситуацію із вимушеним закриттям через карантин, і просять допомогти. Серед них — представники «Театру 19», «Нової сцени», «Ланжерону», «Харківського театру для дорослих» тощо.

«Ми є однолітками Незалежності України, існуємо з 1991 року, але такої ситуації, що склалася зараз, — з нашим театром та іншими — ще не було. Як нам вижити? Допоможіть нам!» — каже художній керівник Центру сучасного мистецтва «Нова сцена» Микола Осипов.

Галина Панібратець з театру «Ланжерон» зазначає, що недержавні театри представляють малий і середній бізнес.

«Скажіть, як нам платити податки?» — питає вона.

Звернення продовжує керівник «Харківського театру для дорослих» Кирило Душин.

«Я — режисер театру, моя дружина — театральний художник. У нас інших професій немає. Ми хочемо продовжувати працювати, як і решта людей в Харкові, дотримуючись усіх правил», — наголошує він. 

Директорка «Театру 19» Ірина Сурікова зазначає, що у її колективі 14 людей.

«У кожного є сім'ї та діти. Підкажіть, будь ласка, що нам робити?» — запитує Сурікова.

У Харкові посилили карантин через зростання захворюваності на COVID-19. З 19 жовтня місто перебуває у червоній зоні епіднебезпеки. Серед іншого, заборонена робота установ сфери культури – театрів, кінотеатрів та інших розважальних закладів.