Web Analytics

Програма «єПідтримка»: за щеплення бустерною дозою платитимуть ще 500 гривень

Після отримання третьої дози вакцини проти коронавірусної інфекції українцям планують додатково сплачувати 500 гривень за державною програмою «єПідтримка».

Нові виплати 24 січня анонсував у відеозверненні президент Володимир Зеленський.

«Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини, а стратегія бустеризації стала єдиним стандартом для розвинених країн. Бустеризація — це третя доза вакцини, тому в межах програми «єПідтримка» буде видано ще 500 гривень — для тих громадян, які отримуватимуть третю дозу», — сказав він.

У лютому також планують розширити цю програму для літніх людей: вони матимуть змогу сплачувати за комунальні послуги.

«Найближчим часом програма також пошириться на всіх громадян України віком 14-18 років. Окрім базових цілей на спорт, музеї, кіно, театри, подорожі тощо — вони зможуть витратити гроші у сфері освіти, на освітні курси, освітні послуги», — додав глава держави.

Посилаючись експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, Зеленський зазначив, що пандемія може закінчитися вже цього року.

«Вже сьогодні з боку ВООЗ та інших медиків і науковців є обережні, але оптимістичні прогнози, що після нинішнього сплеску пандемія піде на спад і у таких масштабах більше не повернеться. Є усі шанси сподіватись, що 2022 рік може бути останнім для пандемії COVID-19. Для цього потрібен високий рівень охоплення щепленнями», — резюмував президент.

Як розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, з 24 січня люди від 60 років можуть купувати за «єПідтримкою» ліки.

Таку можливість хочуть надати й людям з інвалідністю першої групи, незалежно від віку. Наразі це питання опрацьовують Міністерство соціальної політики та Міністерство цифрової трансформації.

За дмними Шмигаля, гроші за програмою «єПідтримка» отримали вже понад 7,5 млн українців.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що кількість випадків COVID  в Україні може зрости удвічі порівняно з попередньою хвилею.

«Ми прогнозуємо, що якнайменше в два рази буде більше кількість випадків у порівнянні з хвилею, яка у нас була в жовтні-листопаді. У той же час госпіталізацій буде менше, також кількість смертей має бути меншою», — каже Ляшко.

На переконання міністра, завдяки вакцинації нова хвиля в Україні має пройти більш спокійно, ніж попередні.

Фото: kharkivoda.gov.ua

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу вже отримали майже 15,2 млн людей, другу — 14,4 млн, бустерну — 225 тис.

У Харківській області щепилися першою дозою 1,1 млн людей, двома — 1,01 млн. Бустерну дозу отримали 12,5 тис., кажуть у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.


Програма «єПідтримка» передбачає, що кожний українець, який пройшов повний курс щеплення від COVID, може отримати 1000 гривень. Ці гроші можна витратити на відвідування театрів та кіно, музеїв, спортзалів, концертів, придбання книг та подорожі Україною. Виплачувати кошти за програмою  розпочали у грудні.

Фото на головній: Харківська обладміністрація