Web Analytics

Реперка Alyona Alyona присвятила пісню загиблому у теракті в Харкові

У п'яту річницю теракту, внаслідок якого у Харкові загинули четверо людей, в тому числі 15-річний Даня Дідік, співачка Alyona Alyona випустила пісню «Коли ховають молодих». 

«...Вони хотіли крил, жити з ними на землі,
Розправлених вітрил на своєму кораблі,
Підкорених вершин, прямих попадань у ціль,
Але життя — відбиток із літер на муці.

Несуть молоді вінки, тільки ми не на Гавайях,
І сказане колись знову сенсу набуває,
В заплаканих очах все навколо завмирає,
Вони сягли небес, і тепер їх вже немає.

З собою забирають сподівання, надії матерів,
А когось вдова чекає при надії у дворі,
Маряться знайомі кроки, що ступають на поріг,
Говорити щось погане про них — гріх.

Вони хотіли жити би ще, хей,
Хотіли проживати свої дні серед натовпу людей,
Змінювати світ способом своїх ідей.
Ми живемо собі далі, а отих нема ніде...»

Фрагмент з пісні

«Якось до мене звернувся режисер Руслан Горовий, який запропонував мені написати трек, присвячений пам’яті юного 15-річного хлопця Дані Дідика, який став жертвою теракту під час Маршу єдності у Харкові, в лютому 2015 року. Дізнавшись більше про його історію, я пригадала, як багато в своєму житті бачила утрат та поховань. І найболючіші серед них — похорони молоді. Трек «Коли ховають молодих» — це «ода пам’яті» всім юнакам та юначкам, чиї смерті мені довелося пережити та про які мені довелося дізнатися. Це найстрашніше та найтяжче, що може бачити світ. Ця пісня — згадках про всіх, чиє життя обірвалося надто рано», — презентувала пісню виконавиця. 

Біля пам'ятного каменя поблизу місця вибуху сьогодні відбулася панахида за загиблими у теракті. 

Фото: twitter.com/StudMedia

22 лютого 2015 року, в річницю перемоги Євромайдану, 15-річний Даня Дідік брав участь в Марші єдності України. Під час ходи вибухнула схована на узбіччі протипіхотна міна. Школяр отримав важкі поранення і наступного дня помер у лікарні. Внаслідок вибуху загинули учасники ходи Микола Мельничук та Ігор Толмачов, а також міліціонер Вадим Рибальченко.

23 лютого 2015 року у Харкові оголосили день жалоби. 

Фрунзенський райсуд Харкова визнав винними у теракті трьох харків'ян — Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. 28 грудня 2019 року суд призначив їм покарання у вигляді довічного ув'язнення і звільнив з-під варти в рамках взаємного звільнення утримуваних осіб.

Вирок ще не набрав законної сили — обвинувачені його оскаржують. Харківський апеляційний суд відкрив апеляційне провадження. Як звільнені під час обміну Дворніков, Тетюцький і Башликов братимуть участь у засіданнях, поки не відомо. 

Слухайте такожОбмін без комунікації: як Офіс президента проігнорував потерпілих. Подкаст