Web Analytics

Рада оборони Харківщини обговорить питання роботи театрів

На засіданні Ради оборони Харківщини 22 грудня обговорять питання роботи театрів, але не ухвалюватимуть рішень. 

Про це 22 грудня, відповідаючи на питання «МедіаПорта» щодо можливості відновлення роботи театрів у Харкові, сказав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

«Як я говорив раніше, безпека для нас — на першому місці. Ми попередньо це питання, можливо, розглянемо на Раді обороні, яке відбудеться сьогодні. Без рішення. Тобто це буде лише обговорення. Далі будемо дивитися. Мова ж не в трупах театрів, не в колективах, не те, що вони хочуть ставити свої спектаклі, концерти на сценах. Це все добре. Але до них прийдуть люди. Сотні людей. І з дітьми прийдуть. І далі, а що буде, коли повітряна тривога? А що буде, коли С-300? Як ми зможемо зреагувати на ті виклики, які є?» — прокоментував Синєгубов. 

За його словами, театри відмовилися взяти на себе відповідальність за безпеку людей, коли це питання обговорювали торік. 

«Коли ми десь рік тому запропонували театрам взяти на себе відповідальність щодо проведення тих чи інших заходів, жоден із них не звернувся до нас з тим, щоб самостійно проводити ці заходи. Вони всі питали дозволів, щоб ми взяли на себе відповідальність за їхню безпосередню діяльність, за людей, яких вони приведуть до себе, і за колективи. Тому, звичайно, якщо відповідальність на нас, то ми будемо зважати на всі абсолютно безпекові факти», — сказав голова обладміністрації. 

Працівники харківських закладів культури порушували питання відновлення роботи, однак Рада оборони Харківщини відмовляє у цьому «з безпекових міркувань». У Харківській обласній раді розробляють онлайн-формат для вистав харківських театрів як додаткову можливість для закладів культури. На акцію проти цього формату виходили студенти-актори. На думку представників деяких театрів, відповідальність під час відвідування закладів культури мають брати на себе глядачі, які будуть попереджені про умови роботи театрів та наявність захисних споруд. 

Читайте також: «Професія актора — це тут і зараз»

Блок новин за темою