Web Analytics

Прізвища харківських депутатів, які повернули проспект Жукова, надіслали в СБУ

Український інститут національної пам’яті звернувся до Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України та Нацполіції з приводу рішення Харківської міськради про перейменування проспекту Григоренка. 

Листи зі зверненнями вже направлені, підтвердив співробітник УІНП Богдан Короленко

УІНП звертає увагу відомств на Закон України «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», що забороняє присвоювати імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у Комуністичній партії та вищих органах влади Радянського Союзу. 

Представники Інституту вимагають скасування рішення міськради і притягнення до відповідальності тих, хто його узгоджував і ухвалював. Список причетних УІНП опублікував на офіційному сайті. 

У міськраді посилаються на те, що Георгій Жуков не підпадає під декомунізацію, оскільки брав участь у звільненні України від фашистських загарбників.


Проспект Жукова у Харкові перейменували на пр. Петра Григоренка у 2016 році розпорядженням голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Райніна. Це відбувалося в рамках процесу декомунізації.

Напередодні парламентських виборів 2019 року питання повернення старої назви порушив Харківський міський голова Геннадій Кернес. Він посилався на те, що до міськради звернулися ветеранські організації.

19 червня 2019 року Харківська міськрада проголосувала за повернення проспекту Жукова. Противники цього рішення звернулися до суду.

Суд визначив, що рішення було прийнято з порушенням процедури і без громадського обговорення.

Після рішення суду міськрада провела громадське обговорення, за яким більшість його учасників, як стверджують у міськраді, підтримала перейменування. У підсумковому звіті йдеться, що за перейменування висловилися 86,1% (11193), а проти 13,9% (1807). 

У січні 2020 року Харківський міський голова Геннадій Кернес визначив заходи, пов’язані із підготовкою подання про перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова. І у лютому питання винесли на сесію. За перейменування проголосувало 52 депутати міської ради. Проти — 8.