Пожежа в пансіонаті у Дніпрі: що кажуть поліція, ДСНС і омбудсмен
У будинку для літніх людей у Дніпрі загорілася електропроводка, від диму загинули п’ятеро жінок. Поліція порушила кримінальну справу, двоє співробітників закладу затримані.
Пожежа сталася 16 листопада у приватному пансіонаті на вулиці Русанівській, розповіли у Головному управлінні Нацполіції у Дніпропетровській області. За попередніми даними, в одній із кімнат на другому поверсі трапилося коротке замикання, загорілася електропроводка.
До поліції звернулася адміністраторка пансіонату. Зранку вона знайшла у кімнаті мертвими п’ятьох підопічних — жінок від 75 до 89 років. Слідчі вважають, що вони могли отруїтися чадним газом.
«Тіла загиблих направлено на проведення судово-медичної експертизи для встановлення причини смерті», — зазначили у поліції.
Начальник Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Кульбач розповів на брифінгу, що гасити пожежу вогнеборцям не довелося: вони лише констатували, що сталося загоряння на площі у 2 кв. м.
«Пожежно-рятувальні відділення до ліквідації пожежі не залучалися. У зв’язку із обмеженням кисню пожежа самоліквідувалася», — пояснив Кульбач.
За його словами, пансіонат облаштували в житловому будинку. Власник закладу на обліку в ДСНС не перебуває.
За даними Офісу генерального прокурора, затримані адміністраторка та санітарка закладу. Їм оголосили підозру за ч. 2 ст. 270 (порушення вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею — вісім років ув’язнення.
Правоохоронці з’ясовують, чи причетний до події хтось ще.
Загибель п’яти людей у пансіонаті для людей похилого віку у Дніпрі – у порушенні вимог пожежної безпеки підозрюються…
Опубликовано Офіс Генерального прокурора Среда, 17 ноября 2021 г.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова уточнила, що у пансіонаті мешкали 30 підопічних віком від 75 до 89 років, з яких 23 — лежачі хворі.
«️Постраждалим надано необхідну медичну допомогу, госпіталізації вони не потребують», — зазначила посадовиця.
Решту підопічних перевели до іншої будівлі цього закладу, також розташованої у Дніпрі.
Денісова додала, що цьогоріч працівники Офісу омбудсмена провели 41 перевірку у приватних закладах різних типів, з них 29 — у геріатричних пансіонатах. У 90% випадків фіксували порушення протипожежних норм.
«У більшості закладів на вікнах встановлено нерозпашні ґрати, двері приміщень зачиняються на замок, а ключі від них знаходяться у персоналу, технічне обслуговування вогнегасників не здійснюється, протипожежна сигналізація — відсутня. На жаль, з часу трагічної події, яка сталася у січні поточного року в аналогічному закладі Харкова, коли загинуло 15 осіб літнього віку, висновків не зроблено», — сказала Денісова.
Вона також звернулася до міністра соціальної політики Марини Лазебної та голів обласних державних адміністрацій, наполягаючи на посиленні контролю за роботою таких закладів.
У Харкові в січні 2021 року сталася пожежа в будинку для літніх людей. Тоді загинули 15 підопічних закладу, ще п’ятеро зазнали травм. Пізніше один із врятованих підопічних помер у хоспісі.
За даними Харківської міськради й обладміністрації, заклад не був оформлений належним чином. У всіх подібних пансіонатах пообіцяли провести перевірки.
Правоохоронці відкрили кримінальну справу за фактом порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей. Суд арештував чотирьох підозрюваних.