Порошенко розповів про кримінальні справи щодо корупції в оборонній сфері
Міжнародний аудит державного концерну «Укроборонпром» має провести «всесвітньо відома аудиторська компанія», заявив Петро Порошенко.
Ситуацію з розслідуванням можливих корупційних порушень у секторі оборони президент прокоментував в ефірі телеканалу ICTV.
Він зазначив, що правоохоронці вже перевіряють інформацію, яку оприлюднили журналісти проекту «BIHUS.info» щодо посадовців оборонної сфери.
«Після мого звернення порушено додаткових близько десяти кримінальних справ, проведені обшуки у всіх фігурантів, пред’явлені звинувачення. Є рішення судів в тому числі й щодо директорів», — сказав президент.
Порошенко заявив, що не обговорює рішення судів, однак додав, що ситуація, яка сьогодні існує з точки зору подання цієї інформації, «вимагає швидких і рішучих дій»: «Нульова толерантність до корупції. І тому абсолютно неприйнятно, коли будь-хто на сьогоднішній день краде на армії».
«Моя реакція буде дуже швидкою, але в той же час ніяк не допущу, щоб використовували цей витік інформації для атак на армію, для атак на нашу оборонну промисловість», — сказав Петро Порошенко.
За його словами, наслідком таких нападів на армію може бути її послаблення, уповільнення темпів забезпечення новітньою зброєю.
Щодо запланованого міжнародного аудиту державного концерну «Укроборонпром» президент розповів, що перевірку має провести «всесвітньо відома аудиторська компанія». Яка саме — Порошенко не уточнив.
«Давайте розділимо, бо є три речі. Перше — аудит. Для того, щоб довіряли і міжнародні партнери, бажано, щоб робила одна з чотирьох всесвітньо відомих аудиторських компаній. Інші — менший рівень довіри», — пояснив він.
Друге питання — забезпечення ревізії, продовжив президент. «І наша аудиторська служба, українська урядова, і Рахункова палата, і будь-який інший орган, який мають право на перевірку, будуть залучені до ревізії кожного контракту. Для чого це потрібно? Для того, що й перше — для довіри. Ні в кого не має виникати жодного сумніву щодо рішучості і ефективності наших дій», — каже Петро Порошенко.
Третім питанням він назвав розслідування скоєних злочинів. Відносно високопосадовців це компетенція Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, сказав голова держави.
Четвертим важливим питанням Порошенко вважає прозорість розслідування. За його словами, факти необхідно передати в спеціальну тимчасову слідчу комісію парламенту, де присутні представники всіх фракцій. Вони мають можливість перевірити інформацію, зробити висновки, проголосувати і поінформувати громадян.
Відеосюжет журналістів проекту «BIHUS.info», у якому йдеться про «багаторічну схему вимивання сотен мільйонів гривень з українського оборонного комплексу», вийшов в ефір 25 лютого. Автори сюжету заявили, що посадовці оборонної сфери «отримували відкати з поставок контрабандних деталей для військової техніки, переплачуючи за них у два-чотири рази», та анонсували продовження сюжету. Серед причетних до схеми автори матеріалу назвали першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, його сина Ігоря Гладковського, директора держконцерну «Укроборонпром» Павла Букіна.
Олег Гладковський заявив, що категорично відкидає усі звинувачення. Він також подав заяви з проханням призупинити його повноваження як першого заступника секретаря РНБО та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. 4 березня президент звільнив Гладковського з цих посад.
Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ ще з 2016 року веде слідство щодо низки підприємств, які постачають продукцію оборонному комплексу, та продовжить робити це разом із НАБУ.
Читайте MediaPort у Telegram