Web Analytics

Померла з COVID-19 на Харківщині продавала свічки в церкві

У людей, які могли контактувати з померлою жінкою з Високопілля Валківського району, відбирають зразки на аналіз.

Про це ввечері 15 квітня на брифінгу, яке транслювало Суспільне, розповів голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер

«Ця бабуся перебувала на вихідних у церкві, і вона займалася продажем свічок церковних. Тому кількість людей, з якими вона контактувала, може бути, ймовірно, дуже великою. Зараз встановлюються всі люди, відправлені відповідні бригади, які контактують, відбирають зразки для того, щоб ми перевірили їх на наявність хвороби», — сказав він. 

Фото: Wikipedia/Андрейченко А.М.

Як повідомляє Валківська райдержадміністрація, у селі Високопілля запроваджено карантин. 

«На виконання доручення голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера від 15 квітня 2020 року щодо введення на території с. Високопілля режиму карантину сьогодні, 15 квітня, у районній державній адміністрації відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Введення такого стану означає, що усі обмежувальні заходи, визначені у Постанові №211, повинні бути забезпечені чітко і без порушень! Усі служби, об'єкти критичної інфраструктури, організації та установи, а також місцеві мешканці повинні дотримуватись вище означених вимог! У цій ситуації залежить, розповсюдиться, чи не розповсюдиться хвороба в районі» — сказала головуюча засідання, перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Осадча.

За словами заступника голови Харківської ОДА Тараса Пастуха, Високопілля повністю не закрите, на в'їзді в населений пункт працюють патрулі. 

«На сьогоднішній день введені додаткові заходи контролю, на в'їзді-виїзді стоять патрулі, які проводять термометрію, також посилені наряди представників поліції, ми попросили долучитися і місцевих депутатів, органи місцевого самоврядування, медицини, для того, щоб максимально зараз комунікувати у населеному пункті з людьми, які могли перебувати з цією людиною для того, щоб найближчим часом, протягом дня, у них відібрати зразки і перевірити їх. Також транспорт, який проходить через село, чи має намір пройти транзитом, направляється або в об'їзд, або їм роз'яснюють про те, щоб вони переміщувалися без зупинки в цьому населеному пункті», — сказав Пастух.

Фото: Wikipedia/Андрейченко А.М.

За інформацією Харківської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату), в селі Високопілля розташований Свято-Миколаївський храм.


71-річну жінку з Високопілля госпіталізували з двобічною пневмонією до Валківської лікарні минулого тижня. Її підключили до апарату штучної вентиляції легень, 13 квітня вона померла. За інформацією ОДА, два експрес-тести показали негативний результат, коронавірус виявило ПЛР-дослідження. Жінка мала супутні захворювання — кардіосклероз, гіпертонію та цукровий діабет.