Web Analytics

Поліція потребує броньованого транспорту, РЕБів — патрульний з Вовчанська Олексій Харківський

Поліцейські Харківщини не припиняють евакуації з Вовчанського напрямку попри загрозу обстрілів та ризик для життя. 

Про це після прощання з колегою Андрієм Ладикою, який загинув 22 травня від російського удару у Вовчанську, розповів поліцейський з Вовчанська Олексій Харківський

«Настрій пригнічений, тому що будь-яка смерть — це втрата для всіх, не тільки для родичів, а й для колективу. Працювати далі будемо, евакуація далі проводиться, але вже більш, скажімо, сплановано. Можливо, у сам Вовчанськ вже не будуть патрульні автомобілі заїжджати», — сказав Олексій Харківський. 

Під час чергової російської атаки на екіпаж поліції 22 травня Олексій їхав першим у колоні, Андрій Ладика був у машині позаду. Дрон влучив у капот автомобіля, де їхали Андрій з колегою. Поранення Ладики були несумісними з життям, його напарник у лікарні. 

«Я їхав у першому автомобілі, перед ним, відразу після вибуху ми зупинилися. Це було безпосередньо за нами, 5-10 метрів. Підійшли до автомобіля, побачили втрати... Був також поранений хлопець, водій. Андрій [Ладика] загинув відразу на місці, а хлопець був поранений, його доставили до лікарні, провели операції, стан його стабілізується», — сказав Олексій Харківський. 

Російські дрони атакують службовий транспорт на Вовчанському напрямку не вперше, говорить Олексій. Поліція потребує броньованого транспорту, засобів радіоелектронної боротьби. 

«Звісно, є потреби для евакуації: це броньовані транспортні засоби, РЕБи для транспортних засобів, які будуть забирати з лінії зіткнення. Це все буде убезпечувати не тільки працівників поліції, а й людей, які в транспорті перебувають. Ми не доїхали до місця евакуації, до людей, буквально 500 м», — сказав поліцейський. 

«Хлопці та дівчата ризикують, ви там висиджуєте»

В автопарку поліції переважно легкові машини.

«Їдемо, тому що потрібно рятувати людей, іншого виходу немає», — каже начальник Вовчанського відділу поліції Максим Стецина. 

За його словами, 13 людей, які очікували на поліцію того дня, вивезли згодом.

«Зайшло повідомлення на лінію «102», що 13 осіб потребують евакуації, що невідомі їх вигнали з будинків і відправили на точку евакуації. Вони [поліцейські] з колегами відразу на машинах поїхали евакуйовувати цих громадян. Під'їжджаючи до міста Вовчанська, перша машина проїхала, в другу машину влучив російський FPV-дрон із зарядом РПГ, попередньо. Було пряме влучання в машину, в капот, з подальшим руйнуванням автомобіля», — розповів Стецина. 

Поліцейські евакуюють людей з Вовчанська на легкових автомобілях

Начальник відділу поліції згадує, що 22 травня Андрій Ладика вирішив замінити свого напарника: «Він вранці сказав своєму напарнику: «Давай, ти там уже був, я сьогодні поїду, ти відпочинь...». Це його останні слова були перед тим, як вони поїхали до міста Вовчанськ». 

Чугуєвець Андрій Ладика під час евакуації 20 травня

Олексій Харківський каже, що багато цивільних зволікають з евакуацією. 

«Людям, які до останнього сидять, хочу сказати, що молоді хлопці та дівчата ризикують, ви там висиджуєте вже два тижні. Були перші дні більш-менш безпечними. У ці дні вивозили всіх, хто бажав. А були такі, які відмовлялися. І зараз сидять люди, які теж відмовляються. За останні дні теж були випадки, коли приїжджаєш забирати людину, а сусіди кажуть: та я ще посиджу», — розповідає Олексій Харківський. 

За його словами, заявки на евакуацію з Вовчанська ще надходять, але це вже поодинокі випадки. 

Дивіться також: У Харкові попрощалися із поліцейським, загиблим у Вовчанську: фото

Блок новин за темою