Web Analytics

Завантаження...

Підозрюють у рекеті: СБУ прийшла з обшуками до харківського «Нацкорпусу»

У СБУ заявили про ліквідацію угруповання, яке «обкладало даниною» бізнесменів на Харківщині. Причетними до вимагання правоохоронці називають представників «Нацкорпусу».

Про спецоперацію Управління СБУ в Харківській області звітувало 5 серпня. Силовики кажуть, що ліквідували на Харківщині «потужне злочинне угруповання», до якого входили близько 50 людей, серед яких правоохоронці та чоловіки з військовим досвідом.

За попередніми даними слідства, угруповання займалося рекетом бізнесменів, зокрема у сфері ритуальних послуг. Щомісяця таким чином заробляли понад 1 млн грн.

«Вони «обклали даниною» місцевих підприємців, і якщо ті відмовлялися давати їм гроші, то зловмисники погрожували насильством і фізичною розправою. Задокументовано випадки, коли учасники угруповання наносили шкоду особистому майну підприємців, які відмовлялися платити данину, підпалювали автомобілі», — зазначили у Службі безпеки.

Силовики заявляють, що угруповання мало значний вплив на представників місцевої влади.

«Його злочинній діяльності сприяли посадові особи одного з комунальних підприємств Харківської міської ради», — уточнюють у службі.

Під час обшуків правоохоронці вилучили значні суми грошей, чорновi записи облiку поборів з підприємців, зброю, боєприпаси, а також посвiдчення чинних спiвробiтникiв поліції.

СБУ ліквідувала потужне злочинне угруповання, яке обкладало «даниною» бізнесменів на Харківщині Служба безпеки України...

Опубликовано Управління СБ України в Харківській області Четверг, 5 августа 2021 г.

У харківському управлінні СБУ підтвердили «Суспільному», що обшуки проводилися у представників «Національного корпусу» — як у Харкові, так і в районах області.

Як уточнили в Офісі генпрокурора, правоохоронці провели 55 обшуків, затримали сімох людей, серед яких організатор. Їх звинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 1, 2 ст.255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 4 ст.189 (вимагання);
  • ч. 3 ст.206 («протидія законній господарській діяльності).

Слідчі готують повідомлення про підозру, вирішується питання про обрання затриманим запобіжних заходів.

Керівник центрального штабу «Нацкорпусу» Максим Жорін заявив, що обшуки у його соратників проводять за ініціативи керівництва держави.

«Сьогодні зранку у кількох представників Азовського руху в місті СБУ проводить обшуки. Більшість хлопців — ветерани з активною проукраїнською позицією. Люди, які захищають Україну на фронті, відстоюють український Харків, займаються соціальними проектами. Ті, хто першими вийдуть на вулицю, якщо побачать, що Зеленський здає національні інтереси нашої країни» — йдеться у повідомленні в Telegram-каналі Жоріна.

Харківський осередок «Національного корпусу» анонсував на 6 серпня акцію протесту в Києві.

«Збираються патріоти зі всієї України на підтримку затриманих сьогодні у Харкові ветеранів, на яких здійснюється політичний тиск та інкримінуються сфабриковані справи СБУ», — мовиться у повідомленні організації.


Прихильники «Національного корпусу» неодноразово ставали учасниками силових протистоянь на Харківщині, зокрема обстрілу автобуса з представниками організації «Патріоти – За життя» тощо.