Web Analytics

Партія Кернеса й Труханова йде на вибори разом з «Опоблоком» і «Відродженням»

П'ять партій об'єдналися для участі у позачергових виборах до Верховної Ради України. Це «Опозиційний блок», «Партія мира та розвитку», «Відродження», «Довіряй ділам» та «Наші». 

Представники партій, серед яких був Харківський міський голова Геннадій Кернес, заявили про об'єдання у Києві на мосту над Дніпром.

Пряма трансляція заходу. Джерело: Олександр Вілкул/Facebook

«Ми уповноважені представники п'яти політичних партій — партії «Опозиційний блок», «Партія мира та розвитку», «Наші», «Відродження», «Довіряй ділам», заявляємо про своє рішення створити єдину політичну силу для захисту загальних політичних і духовних цінностей. Ми стоїмо на спільній ідейній платформі, у нас мінімум відмінностей у баченні стратегії розвитку країни», — йдеться у підписаному меморандумі політичних сил. 

Серед основних принципів політисили: «становлення надійного і тривкого миру в Україні, організація переговорного процесу на сході України на засадах досягнення розумних компромісів, закріплення в Конституції позаблокового статусу України, підтримка державного нейтралітету як основи міждержавних відносин, відродження української економіки, нова індустріалізація країни [...] поглиблена децентралізація, забезпечення права громадян розмовляти і навчати своїх дітей рідною мовою, без мовного диктату з боку держави, невтручання держави у релігійні та конфесійні питання, нормалізація відносин з усіма сусідами України...»

Соратники мають намір провести об'єднавчий з'їзд і створити єдине партійне керівництво. 

2 червня у Харкові пройшов з'їзд партії «Довіряй ділам». Його друга частина, як заявив тоді співголова партії Геннадій Труханов, має відбутися 9 червня. 

6 червня у Києві пройшов з'їзд іншої політсили — «Опозиційної платформи — За життя». Її список очолили Юрій Бойко, Вадим Рабінович та Віктор Медведчук.