Web Analytics

Парламент призначив очільників МВС і СБУ

Верховна Рада України 7 лютого призначила Ігоря Клименка міністром внутрішніх справ, а Василя Малюка — головою Служби безпеки України. Обидва досі виконували обов’язки керівників.

Підсумки голосування на сесії Верховної Ради 7 лютого навів нардеп Ярослав Железняк.

Василя Малюка представляв президент Володимир Зеленський: відзначив роль у протидії російській агресії, повернення та звільнення українських захисників.

«Враховуючи такий результат і пройдену перевірку повномасштабною війною, вважаю його призначення цілком виправданим. Ми здійснюємо кадрові зміни у сфері безпеки, щоб посилити оборону», — цитує главу держави Железняк.

За його словами, Василь Малюк пообіцяв зосередитися на боротьбі з колабораціонізмом.

«Я військовий та все життя присвятив захисту країни. Буде очищення служби від зрадників. Особливий акцент — боротьба з колабарантами на всіх рівнях», — наводить Железняк слова Малюка.

Призначення Малюка головою Служби безпеки України підтримали 324 народні депутати. Жоден не був проти та не утримався, 26 не голосували.

Василю Малюку 39 років, він з Коростишева Житомирської області. Закінчив Національну академію СБУ за спеціальністю «правознавство». З 2001 року працює в органах державної безпеки, у регіональних управліннях СБУ обіймав посади від оперуповноваженого до заступника начальника управління.

У 2020-му став першим заступником начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ, згодом — першим заступником голови відомства. З липня 2022 року виконує обов’язки керівника служби — після відсторонення та подальшого звільнення голови СБУ Івана Баканова.

Фото: Telegram/Ярослав Железняк

Призначення Ігоря Клименка міністром внутрішніх справ підтримав 321 обранець. Проти — жодного, 19 утрималися, стільки ж не голосували.

«Представляв пана Клименка прем’єр-міністр. Без президента та інших», — прокоментував Железняк.

Ігорю Клименку 50 років. Генерал поліції першого рангу, доктор психологічних наук. Навчався у Харківському військовому університеті, працював в Управлінні МВС у Харківській області, Спеціальному миротворчому центрі при МВС, Департаменті кадрового забезпечення МВС (пізніше — Національної поліції). З березня 2018 року по вересень 2019-го був заступником голови Нацполіції, після чого очолив відомство.

Кабінет міністрів 18 січня призначив Клименка виконувачем обов’язків міністра внутрішніх справ замість Дениса Монастирського, який загинув в авіакатастрофі під Києвом.

Фото: Telegram/Ярослав Железняк


Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін і держсекретар МВС Юрій Лубкович загинули в авіакатастрофі 18 січня. Гелікоптер, в якому летіли керівники МВС, впав поруч із дитячим садком у Броварах на Київщині.