Паралімпіада в Токіо: скільки медалей здобули харків’яни

У Токіо завершилися Паралімпійські ігри. Збірна України виборола 98 нагород, посівши шосте місце у загальному заліку. Харків’яни здобули медалі в 17 дисциплінах.

Спортсмени повертаються додому. Увечері 5 вересня в Харкові зустріли плавців Максима Крипака та Максима Вераксу, повідомили у пресслужбі Харківської обладміністрації.

Максим Крипак став абсолютним рекордсменом цієї Паралімпіади: на його рахунку п’ять золотих нагород, одна срібна й одна бронзова.

«Це була мета, до якої ми прийшли. Якщо тоді я знав цілі, я готувався, але не знав, на що я здатний, то зараз я вже краще розумів цей напрямок. Найголовніша мета була — це поліпшити свої результати першою чергою», — прокоментував підсумки Ігор спортсмен.

Своїм головним плавець назвав тренера Василя Кеке, який під час змагань телефонував йому і налаштовував на наступний старт.

Так само подякував тренерові Максим Веракса, який працює з Василем Кеке вже 30 років. Паралімпіада в Токіо для плавця – вже четверта.

«Три дистанції, три медалі на четвертій Паралімпіаді — це, скажімо так, хороший результат… Тренер може поміняти за п’ять хвилин до старту розминку на певній дистанції. Він знає мене вже 30 років, і всі результати були показані з ним», — сказав Веракса.

Максим Крипак і Максим Веракса з тренером Василем Кеке. Фото: kharkivoda.gov.ua

За інформацією ХОДА, у Токіо харків’яни здобули медалі в 17 дисциплінах.

«Якщо рахувати медалі в командних естафетах кожному спортсмену, то спільно це 20 нагород», — уточнили в обладміністрації.

Найбільше відзначилися плавці — Максим Крипак, Максим Веракса, Михайло Сербін, Яна Бережна і Марина Піддубна.

Медалі додому привезли фехтувальниці Євгенія Бреус, Олена Федота і Наталія Мандрик, а також Марина Литовченко, яка стала чемпіонкою з настільного тенісу.

Загалом Харківську область представляли 14 спортсменів.

Як повідомили у Національному паралімпійському комітеті, під час змагань збірна України виборола 98 нагород: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. Команда посідає шосте місце в медальному заліку.

Перше місце — у збірної Китаю (96-60-51), друге — у Великої Британії (41-38-45), третє — у США (37-36-31). Четверте місце посідає Росія (36-33-49), п’яте — Нідерланди (25-17-17).

Наступні Паралімпійські ігри планують провести у серпні-вересні 2024 року в Парижі.