Web Analytics
Ошибки в списках избирателей Харьковской области стали основанием для уголовного дела | MediaPort

Ошибки в списках избирателей Харьковской области стали основанием для уголовного дела. Несколько часов назад СБУ возбудила уголовное дело по статье 362 УК.

Об этом глава управления СБУ в Харьковской области Андрей Мухатаев заявил на заседании координационного совета по вопросам борьбы с организованной преступностью, посвященном массовым нарушениям, обнаруженных в списках избирателей.

В статье 362* речь идет об ответственности за несанкционированные действия с информацией, которая обрабатывается на компьютерах.

СБУ получила множество обращений и от политпартий, и от частных лиц с жалобами на многочисленные ошибки в списках избирателей, сказал Андрей Мухатаев. Получив результаты проверки этих заявлений Служба безопасности сделала вывод, что ошибки и неточности в списках могут повлиять на объективность результатов. Андрей Мухатаев даже назвал возможную погрешность результатов – 4,17%.

Он приводит один пример – в Харьковской области обнаружили больше 94-х тысяч двойников, в Харькове – 44 тысячи.

Глава городской рабочей группы по уточнению списков избирателей, первый вице-мэр Александр Кривцов все обвинения опровергает. И заявляет: СБУ не имеет права вмешиваться в процесс уточнения списков, этим должна заниматься ЦИК.

Кривцов настаивает, рабочая группа только аккумулирует данные об избирателях из ЦИК, налоговой, МВД, но ошибки исправлять не может. Это делает компьютерная программа. Именно она, считает Кривцов, виновница такого количества двойников: даже малейшее различие в данных – например, номер квартиры – и компьютер принимает строку за нового избирателя.

Любовь Лучанинова, которая курирует составление списков избирателей в области, подтверждает, что виноват компьютер. Но он же и исправит ошибки, увреяет она: у Избиркома есть специальная программа, которая вычисляет двойников.

* Ст. 362
Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї
1. Несанкціоновані зміна, знищення або блокування інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах чи комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, –
караються штрафом від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років з конфіскацією програмних або технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоновані зміна, знищення або блокування інформації, які є власністю винної особи.
2. Несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ мережах або зберігається на носіях такої інформації, якщо це призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації, –
караються позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий строк та з конфіскацією програмних чи технічних засобів, за допомогою яких було здійснено несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, які є власністю винної особи.
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, –
караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією програмних або технічних засобів, за допомогою яких було здійснено несанкціоновані дії з інформацією, які є власністю винної особи. ( Стаття 362 в редакції Закону N 2289-IV ( 2289-15 ) від 23.12.2004 )