Web Analytics

Олена Зеленська розповіла про долю хлопчика з Купянська, який пережив депортацію до рф

Вивезення з України дітей російськими окупантами обговорювали під час дебатів на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі.

Ситуацію з дітьми прокоментувала перша леді України Олена Зеленська.

Під час свого онлайн-виступу вона згадала хлопчика, якого вивезли з Куп’янська на Харківщині.

«Сергія російські окупанти викрали з Куп’янська. В полоні він дізнався термін «яма». Це коли окупанти змушують жертву копати собі яму в повний зріст, а далі сидіти в ній під прицілом російських автоматів. Інколи до кількох діб», — розповіла Зеленська.

Вона зазначила, що Сергій — один із 388 депортованих дітей, яких вдалося повернути до України. Загалом таких у росії — більш як 19 тис. За словами першої леді, такими темпами для їхнього повернення знадобиться 50 років.

«Але насправді навіть рік, навіть місяць або день — це забагато для викраденої дитини. Людина втрачає себе й за менший проміжок часу. Ми бачимо це навіть у повернених дітей. Після того як викрадачі брехали їм, що дома їх не чекають, що вони нікому не потрібні, їм необхідна реінтеграція», — додала вона.

Олена Зеленська нагадала, що для повернення дітей запустили програму Bring Kids Back UA. Серед іншого, вона спрямована на їх соціалізацію — від психологічної допомоги та навчання до влаштування до нових родин.

Онлайн-виступ Олени Зеленської в ПАРЄ. Фото: пресслужба першої леді


За даними поліції, з Харківщини до росії депортували більш як 500 дітей. Частину вдалося повернути, решта залишається на окупованих територіях або в рф.

Блок новин за темою