Web Analytics

Обміни полоненими ускладнені з конкретних причин з боку рф — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський підтвердив ускладнення процесу обмінів полоненими, але не сказав, що саме стало цьому причиною. 

Питання обмінів полоненими глава держави прокоментував на пресконференції 19 грудня. 

«Не можу вам, що ускладнило цей процес, буде не дуже етично. Ви праві, процес ускладнено. Може, дійсно, мало комунікує влада, я передам цю інформацію Лубенцю, Буданову, щоб вони комунікували і було більш зрозуміло близьким, рідним. Я розумію їх біль», — сказав Володимир Зеленський. 

Він сподівається, що згодом вдасться повернути частину полонених.  

«Цей трек працює, він дійсно уповільнився через причини з боку російської федерації, але є відповідні, дуже конкретні причини. Трек відкриється. Зараз працюють над тим, щоб повернути достатньо непогану кількість наших хлопців. Дай Бог, вдасться», — сказав Зеленський. 

За словами президента, за допомоги Катару Україні вдається повертати з росії дітей: «Маленька кількість, але потрохи повертаються». 

«Що стосується кримчан, складна історія, тут немає за що подякувати міжнародним організаціям, вони нічого зробити не змогли. Я дуже багато працював над цим питанням з президентом Ердоганом. Поки що результат шановний президент Ердоган не показав щодо всіх полонених, які були на території Криму», — повідомив глава держави. 

У цих процесах Україні допомагають Швейцарія, Норвегія, деякі арабські країни. 


Після того, як у серпні 2023 року обміни полоненими припинилися, в Україні відбуваються протести рідних українських захисників. 10 грудня до всеукраїнської акції приєдналися близькі полонених у Харкові. 

Блок новин за темою